Windows 10 tylko z aplikacjami ze Sklepu zadebiutuje dopiero za rok

Ikona sklepu w Windows z depositphotos
Ikona sklepu w Windows z depositphotos
Oskar Ziomek

07.03.2018 18:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżamy się do kolejnej dużej, tym razem wiosennej aktualizacji dla twórców dla Windowsa 10, która na rynku powinna się pojawić w przyszłym miesiącu. W ubiegłym miesiącu z kolei informowaliśmy o przypuszczeniach, zgodnie z którymi system wydany zostanie w kilku wersjach, a domyślnie działać będzie w trybie S pozwalającym instalować wyłącznie aplikacje ze Sklepu.

Dziś uzyskujemy oficjalne potwierdzenie części tych informacji. Joe Belfiore z Microsoftu opublikował na Twitterze wpis w którym zaznacza, że Windows 10 S nie będzie jak dotychczas odrębną wersją systemu, ale domyślnym trybem działania Windowsa, który będzie można wyłączyć. Co istotne jednak – zmiana ma wejść w życie dopiero w przyszłym roku, a nie jak dotychczas sądzono, już za miesiąc.

We use Win10S as an option for schools or businesses that want the 'low-hassle'/ guaranteed performance version. Next year 10S will be a "mode" of existing versions, not a distinct version. SO … I think it's totally fine/good that it's not mentioned.

— Joe Belfiore (@joebelfiore) 7 marca 2018Od razu warto dodać, że zgodnie z innymi dotychczasowymi doniesieniami, tryb S będzie można bez problemu wyłączyć, przechodząc na pełną wersję systemu, w której można instalować aplikacje win32. Ta operacja ma być darmowa, jeśli zechcemy przejść na wersję Home lub odpłatna, gdy mowa o odmianie Pro.

Należy jednak zaznaczyć, że te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone, Możliwe więc, że przed wejściem w życie nowe metody aktualizacji systemu i migarcji pomiędzy edycjami zostaną jeszcze zmodyfikowane. A na to Microsoft będzie miał jeszcze sporo czasu, skoro trybu S spodziewać się można dopiero w 2019 roku, a jak dotąd Windows 10 S pozostanie odrębną wersją systemu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (66)
Zobacz także