Windows 10 utraci część aplikacji? Microsoft porzucił ich dalszy rozwój

Windows 10 utraci część aplikacji? Microsoft porzucił ich dalszy rozwój

Aplikacje w Windows 10 z depositphotos.com
Aplikacje w Windows 10 z depositphotos.com
11.04.2018 19:15

W Redmond zachodzą duże zmiany personalne, które mają na celu stworzyć nowy Microsoft, dostosowany do dynamicznie zmieniającego się rynku. W związku z tym, odejść musiał m.in. Terry Myerson, człowiek od dziesięciu lat stojący na czele Windowsa. Reorganizacja objęła również inżynierów pracujących nad poszczególnymi komponentami Windowsa.

Tuż po zainstalowaniu Windowsa 10 użytkownik witany jest dość pokaźnym zestawem aplikacji Microsoftu. Najwidoczniej jednak w Redmond postanowiono to zmienić. Według nowych doniesień, pochodzących z wielu źródeł, Microsoft kończy z dalszym rozwojem wybranych aplikacji dostarczanych z Windows 10.

Wśród aplikacji, które niebawem mogą zniknąć z systemu operacyjnego, znajdziemy chociażby naprawdę dobrą apkę pogody. Osoby pracujące nad rozwojem wybranych aplikacji obecnie otrzymują propozycję przejścia do działu Microsoft Edge. Priorytetem dla firmy jest bowiem klient biznesowy. [img=Przechwytywanies]Obecnie jeszcze nie wiadomo, jak wprowadzone zmiany wpłyną na wszystkie aplikacje, w tym te do obsługi poczty czy kalendarza. Wybrane apki mogą jednak zostać pozostawione na dłużej, bowiem mają wyższy priorytet w Microsofcie oraz zapewniają ważniejsze i bardziej rozbudowane funkcje.

Możliwe, że Microsoft chce rozpocząć bardziej intensywny rozwój PWA. Aplikacje progresywne właśnie zaczynają trafiać do sklepu Windowsa 10. Pozwoliłoby to na zapewnienie prawie identycznych doświadczeń podczas korzystania np. z aplikacji poczty w Windows 10 i internetowej wersji poczty Outlook.com.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)