Windows 10 z jasnym motywem już na wiosnę – testy nowego układu kolorów trwają

Windows 10 z jasnym motywem już na wiosnę – testy nowego układu kolorów trwają

Trwają testy nowego motywu Windowsa 10 (fot. Microsoft)
Trwają testy nowego motywu Windowsa 10 (fot. Microsoft)
Oskar Ziomek
15.11.2018 14:22, aktualizacja: 15.11.2018 14:46

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę do Windowsa 10 trafi nowy układ kolorów, który spodoba się wszystkim fanom jasnych barw. Wraz z najnowsza kompilacją dla testerów w ramach programu Insider (mowa o Buildzie oznaczonym numerem 18282) do systemu trafiły nowe elementy, w tym nieobecny dotąd jasny motyw interfejsu Windowsa 10.

Szaroniebieskie, jasne barwy mogą od teraz pojawiać się nie tylko na pasku zadań, ale i w Menu Start, czy w Centrum Akcji. Twórcy zaznaczają, że nowość pojawia się w systemie na wyraźne życzenie użytkowników. Windows od dłuższego czasu oferuje bowiem opcję wyboru, czy użytkownik chce widzieć jasne czy ciemne barwy aplikacji (a od niedawna także Eksploratora plików), ale ustawienia te okazały się niewystarczające.

Osoby korzystające z jasnych kolorów nie były zadowolone, iż wiele często wykorzystywanych elementów Windowsa nadal pozostawało ciemnych, a mowa choćby o wspomnianym pasku zadań, podglądzie kalendarza czy klawiaturze ekranowej. Teraz wszystko ma być bardziej spójne.

Rzut oka na jasne Centrum Akcji Windowsa 10, źródło: Thurrott.
Rzut oka na jasne Centrum Akcji Windowsa 10, źródło: Thurrott.

Wraz z nowymi kolorami do systemu trafia także inny drobiazg wizualny, a jest nim nowa domyślna tapeta. Jak widać na podglądzie, nie różni się wiele pod poprzedniej, ale dzięki jaśniejszym kolorom i pozbyciu się przebarwień tła, bardziej pasuje do jaśniejszych kolorów w systemie. Microsoft dodaje, że wybór pozostawia użytkownikom: po instalacji opisywanej kompilacji testowej konieczne jest więc samodzielne sięgnięcie do ustawień, gdzie można zdecydować o kolorach interfejsu.

Najnowsza kompilacja Windowsa dla testerów to oczywiście także inne nowości. W systemie pojawia się między innymi odświeżone okno drukowania, czy nowe opcje związane z działaniem Windows Update. Jak zwykle należy jednak pamiętać, że to wczesne wydanie testowe systemu, toteż nie wszystkie opcje muszą w nim jeszcze działać stabilnie i w takiej samej formie trafić do ostatecznego wydania. Zakładając brak dodatkowych opóźnień, Windows 10 w edycji 19H1 powinien być dostępny dla wszystkich użytkowników tego systemu pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (151)