Windows 10 z łatwym usuwaniem systemowych aplikacji – nowość pojawi się już wiosną

Windows 10 z łatwym usuwaniem systemowych aplikacji – nowość pojawi się już wiosną

Windows 10 z łatwym usuwaniem systemowych aplikacji – nowość pojawi się już wiosną
Oskar Ziomek
18.10.2018 17:15

Testerzy Windowsa 10 pozostający na tak zwanym szybkim pierścieniu aktualizacji oraz ci, którzy zdecydowali się przeskoczyć naprzód mają już do dyspozycji kolejną kompilację systemu, który przygotowywany jest na wiosnę. Mowa o Buildzie oznaczonym numerem 18262, który stanowi kolejną serię zmian w Windowsie 10 19H1. Tą chwaloną przez Microsoft w pierwszej kolejności jest implementacja nowej kolumny w Menedżerze zadań, z której użytkownik dowie się szczegółów dotyczących DPI Awareness, ale większość zainteresuje z pewnością inna zmiana.

Otóż po aktualizacji w Windowsie 10 będzie można dużo łatwiej niż dotychczas odinstalować z systemu kolejne zbędne aplikacje. Chodzi o możliwość kliknięcia na danym programie prawym przyciskiem myszy w Menu Start i wybranie opcji Odinstaluj, co już teraz możliwe jest między innymi ze Skypem, OneNotem czy Pogodą. Na wiosnę liczba obsługiwanych aplikacji zostanie rozszerzona i w konsekwencji opcja prostego odinstalowywania będzie także dotyczyć między innymi także Kalkulatora, Kalendarza, Poczty, Muzyki Groove, Painta 3D, czy aplikacji Sticky Notes.

Ponadto w systemie pojawia się nowe podejście do etapu rozwiązywania błędów. Zamiast serwować listę instrukcji, które należy wykonać, by rozwiązań dany problem, Windows będzie teraz w stanie automatycznie wprowadzić proponowane zmiany, by ułatwić cały proces. Jak przyznaje Microsoft, funkcja wykorzystuje do tego dane diagnostyczne, które pomagają stworzyć odpowiedni zestaw zmian dla danego komputera, by rozwiązać problem.

Najnowsza wersja systemu to także zmiany w zakresie działania funkcji narratora oraz szereg poprawek błędów. O wszystkich można jak zwykle przeczytać na łamach bloga Windowsa. Warto pamiętać, że proponowana kompilacja to dopiero wczesny etap rozwoju aktualizacji 19H1. Już teraz znanych jest wiele błędów, które jak dotąd nie zostały rozwiązane, co warto mieć na uwadze decydując się na ewentualną instalację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)