Windows 10. Z najnowszej wersji korzysta tylko co trzeci użytkownik

Windows 10. Z najnowszej wersji korzysta tylko co trzeci użytkownik

Z majowej aktualizacji korzysta tylko co trzeci użytkownik Windows 10
Z majowej aktualizacji korzysta tylko co trzeci użytkownik Windows 10
Oskar Ziomek
28.08.2019 17:58

Majowa aktualizacja Windows 10, czyli innymi słowy wersja 1903, dostępna jest od około 3 miesięcy. Jak wynika z najnowszych statystyk, od tamtego czasu trafiła tylko do co trzeciego użytkownika.

Statystyki nie pochodzą od Microsoftu, ale z innego wiarygodnego źródła, którym jest firma AdDuplex. Informacje zbierane są dzięki reklamom. W tym przypadku zbadanych zostało ponad 100 tysięcy komputerów z Windows 10. Według wyliczeń, majowa aktualizacja, czyli wciąż najnowsza wersja systemu, działa w 33 proc. tych urządzeń.

Najnowszy Windows 10 działa tylko u co trzeciego użytkownika, źródło: AdDuplex.
Najnowszy Windows 10 działa tylko u co trzeciego użytkownika, źródło: AdDuplex.

Wcześniejsza wersja systemu (październikowa aktualizacja) z 2018 roku działa w 28 proc. sprawdzonych sprzętów. Co ciekawe, z jeszcze wcześniejszej kwietniowej aktualizacji z 2018 roku, wciąż korzysta aż 33,1 proc. użytkowników komputerów z Windows 10.

Instalacja najnowszych aktualizacji Windows 10 zależy przede wszystkim od samych użytkowników. W ostatnich miesiącach Microsoft skupił się na istotnych zmianach w tym zakresie, w wyniku czego duże aktualizacje nie są instalowane bez wyraźnej zgody.

Do tego dochodzą jeszcze losowe sytuacje i błędy, w przypadku wykrycia których Microsoft blokuje możliwość aktualizacji na konkretnych komputerach, na przykład z kłopotliwymi podzespołami. W efekcie tempo wdrażania najnowszych wersji systemu spadło, jeśli porówna się je z sytuacją na przykład sprzed dwóch lat.

Majową aktualizację Windows 10 można zainstalować samodzielnie na kilka sposobów. O szczegółach można przeczytać w naszym poradniku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)