Windows 10 ze sporym wzrostem na Steamie. Gracze nie chcą już Siódemki

Windows 10 ze sporym wzrostem na Steamie. Gracze nie chcą już Siódemki

Windows 10 ze sporym wzrostem na Steamie. Gracze nie chcą już Siódemki
03.09.2018 15:31

Wśród graczy nowe wydania Windowsa dość szybko zdobywają popularność. To właśnie ta grupa częściej wymienia sprzęt, a wraz z nim często system operacyjny. Ponadto gracze, chcąc zyskać lepszą grafikę, przesiadają się na kolejne wydania DirectX – najnowsza wersja 12 dostępna jest na Windows 10.

Najnowsze statystyki Steama z pewnością spodobają się Microsoftowi. Windows 10 zaliczył spory wzrost udziałów (6,22 proc.). To Dziesiątka jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na platformie, mając ponad 60 proc. udziałów. Druga pozycja należy do Windowsa 7, który natomiast stracił sporą część użytkowników (-6,9 porc. w przypadku wersji 64-bitowej). Przesiedli się oni na Dziesiątkę. Nieznacznym wzrostem może pochwalić się Windows 8, Windows 8.1 i Windows 7 32-bitowy.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Mimo świetnego wyniku Windowsa 10, wszystkie systemy operacyjne Microsoftu mają obecnie mały spadek o 0,33 proc. Natomiast macOS i Linux, mimo iż są znacznie mniej atrakcyjną platformą do grania, zaliczyły na Steamie mały wzrost.

Jak natomiast wygląda najpopularniejszy komputer do grania? Według statystyk Steam wyposażony jest on w kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060, 8 GB RAM, dysk 1 TB i czterordzeniowy procesor Intela. Natomiast najczęściej występującą rozdzielczością ekranu jest Full HD.

źródło: statcounter.com
źródło: statcounter.com

Windows 10 dość dobrze radzi sobie na całym rynku. Według aktualnych danych StatCounter ma 48,18 proc. wśród systemów Microsoftu. Druga pozycja należy do Windows 7 z wynikiem 38,65 proc. Warto zauważyć, że zarówno w przypadku Steama, jak i danych StatCounter, Dziesiątka zyskuje popularność kosztem Windowsa 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)