Windows 10 ze SwiftKey: klawiatura znana ze smartfonów trafia na komputery

Windows 10 ze SwiftKey: klawiatura znana ze smartfonów trafia na komputery

Windows 10 ze SwiftKey: klawiatura znana ze smartfonów trafia na komputery
15.06.2018 14:16, aktualizacja: 15.06.2018 15:02

Testerzy Windows 10, którzy zdecydowali się na szybki pierścień aktualizacji, nie mogą ostatnio narzekać na nudne wydania systemu. Nowa kompilacja przynosi klawiaturę SwiftKey, która na wybranych urządzeniach powinna zwiększyć szybkość i wygodę pisania. To nie jedyna nowość, która zapowiada kolejną dużą aktualizację systemu.

W testowej kompilacji Windows 10 Insider Preview Build 17692 pojawiła się klawiatura SwiftKey, która dużą popularnością cieszy się na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em. Od 2016 roku jej właścicielem jest Microsoft, który zapłacił około 250 mln dolarów. Wprowadzenie SwiftKey do Windows 10 wydało się więc tylko kwestią czasu.

Klawiatura SwiftKey w wydaniu na Windows 10 również uczy się stylu pisania konkretnego użytkownika. Z czasem ma proponować dokładniejsze autokorekty i prognozy następnych słów, a także emoji. W obecnym testowym wydaniu lista obsługiwanych języków jest dość krótka. Nie znajdziemy na niej języka polskiego, mamy natomiast angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski i rosyjski.

Dodatkowo Microsoft postanowił posłuchać opinii użytkowników, którzy nie byli zadowoleni z obecnych opcji skalowania elementów interfejsu. Wreszcie w ustawieniach pojawił się oddzielny suwak dla rozmiaru tekstu. Pozwala on zwiększyć rozmiar tekstu przy zachowaniu wymiarów pozostałych elementów interfejsu.

Obraz

Usprawnień doczekał się również pasek gry. Wśród nowości pojawiły się ustawienia dźwięku. Wprowadzone zostały też statystyki wydajności, które pozwalają na podgląd liczby klatek na sekundę oraz sprawdzenie użycia procesora, RAM i karty graficznej. Z kolei przełącznik Dedicate resources pozwoli na aktywację trybu, w którym gra otrzymuje wyższy priorytet w systemie Windows 10. Powinno się to przełożyć na wyższą wydajność.

Obraz

Z poziomu systemowej wyszukiwarki, która została zintegrowana z Bingiem, będzie można bezpośrednio wyszukać i pobrać program z Internetu.

Obraz

Ulepszeń doczekały się rozwiązania Windows Mixed Reality. Dodatkowo otrzymaliśmy zapowiedź automatycznego blokowania treści przez przeglądarkę Microsoft Edge. Nowa kompilacja to także mniejsze zmiany i usunięcie wcześniej znalezionych błędów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)