r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SwiftKey Keyboard 2.1.1

Strona główna iOS Personalizacja Klawiatury

SwiftKey Keyboard to alternatywna klawiatura, z której możemy skorzystać na iPhone'ach oraz iPadach pracujących pod kontrolą systemu iOS 8.0 lub nowszego. Program oferuje m.in. algorytm uczący się nawyków użytkownika, synchronizację słownika na wielu urządzeniach oraz pisanie za pomocą gestów.

Galeria programu

Po zainstalowaniu, program poprosi nas o nadanie mu pełnego dostępu do korzystania z treści wpisywanych przez użytkownika na urządzeniu. Następnie czeka nas krótka konfiguracja. Do aplikacji możemy się zalogować kontem na Facebooku lub Google, a wszystko po to, by nauczyć ja lepiej naszych nawyków w zakresie pisania. To jednak rozwiązanie opcjonalne i nie trzeba z niego korzystać, by móc cieszyć się wszystkimi możliwościami programu.

Klawiatura w pełni obsługuje język polski, ale - co nieco zaskakuje - interfejs aplikacji nie jest spolszczony. W ustawieniach programu możemy skorzystać m.in. z opcji automatycznej korekty wpisywanych słów, dodawania kropki za pomocą dwukrotnego kliknięcia w spację, automatycznego rozpoczynania nowego zdania od dużej litery, włączymy też dostęp do pisania za pomocą przeciągnięć palcem po ekranie i szybki dostęp do zestawu emotikonów.

Aplikacja oferuje algorytm uczenia się nawyków użytkownika w zakresie pisania, zapamiętując najczęściej używane słowa oraz frazy, by podpowiadać je i dobierać coraz lepsze propozycje. Ciekawą funkcją jest też opcja Flow, która pozwala wstawiać słowo za pomocą jednego, nieprzerwanego przesunięcia palcem po literach widocznych na klawiaturze. Program radzi sobie z tym całkiem nieźle, a gdy wpiszemy dane słowo, od razu wyświetlą się propozycje kolejnych, dopasowanych do poprzednio wpisanego (wpisując np. słowo "deska", Swiftkey Keyboard zaproponuje nam takie słowa, jak "podłogowa", "do" oraz "ratunku"). Co ważne, aplikacja działa płynnie, a korzystanie z niej jest bardzo proste i zrozumiałe od razu po zainstalowaniu.

Twórcy programu deklarują, że Swiftkey Keyboard zadziała zarówno na iPadach, jak tez na iPhone'ach. W ustawieniach programu brakuje jednak opcji dotyczących np. innego układu klawiatury, z dzieleniem przycisków na lewą i prawą stronę ekranu. Aplikacja sama dostosuje się do rozmiaru ekranu.

Program jest dostępny za darmo, ale ma wbudowany moduł mikropłatności, który pozwala kupić dodatkowe motywy graficzne. Za darmo otrzymamy zaś dwa motywy: klasyczny czarny i biały.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

SwiftKey z trybem incognito dla użytkowników ceniących prywatność

8
OPROGRAMOWANIE 15.11.2016 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Z jednej strony mnóstwo internautów, czasem nawet świadomie oddaje swoją prywatność dostawcom usług i producentom oprogramowania. Z drugiej strony stale rośnie liczba osób, którym nie podobają się praktyki korporacji zbierających zbyt wiele informacji o swoich klientach. To właśnie oni powinni zainteresować się nowym trybem w SwiftKey, popularnej klawiaturze na urządzenia mobilne. SwiftKey w celu usprawnienia i zwiększenia wygody użytkowania przechowuje w chmurze zgromadzone dane. Zbiera ona nie tylko nowe słowa, ale także informacje o naszych kontaktach, adresach e-mail czy inne bardziej…

Problemy SwiftKey: wyłączona synchronizacja i przewidywanie adresów

30
BEZPIECZEŃSTWO 01.08.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Gdy w lutym informowaliśmy o przejęciu popularnej klawiatury SwiftKey przez Microsoft, pojawiło się wiele komentarzy, że jest to koniec tej aplikacji i wkrótce Microsoft wprowadzi tam zmiany, które sukcesywnie będą pogarszać jej jakość. Za wcześnie, by mówić, aby takie komentarze uzyskały potwierdzenie, ale... ...ze SwiftKey nie jest dobrze. Jak donosi Telegraph, wyłączona została jedna z najważniejszych funkcji tej aplikacji, która wyróżniała ją na tle konkurencji. W tej chwili klawiatura nie przesyła bowiem wprowadzanego tekstu do chmury, co miało pierwotnie zwiększyć skuteczność…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.