Windows 10 zyska wyszukiwarkę w ustawieniach domyślnych aplikacji

Windows 10 zyska wyszukiwarkę w ustawieniach domyślnych aplikacji

Windows 10 dostanie nowa wyszukiwarkę w ustawieniach, fot. Microsoft
Windows 10 dostanie nowa wyszukiwarkę w ustawieniach, fot. Microsoft
Oskar Ziomek
16.04.2020 17:37

Windows 10 będzie wkrótce nieco wygodniejszy w obsłudze, przynajmniej w zakresie kontrolowania ustawień domyślnych aplikacji. W systemie pojawi się wyszukiwarka, która pomoże szybciej dotrzeć do wybranego typu plików, a tym samym dużo sprawniej zmienić dotychczas wykorzystywaną aplikację do ich uruchamiania. Nowość już teraz pojawiła się w testowym wydaniu dla insiderów, ale jeszcze nie każdy może z niej korzystać.

Kompilacja Windows 10, o której mowa, to Build 19608 dostępny dla testerów w ramach szybkiego pierścienia aktualizacji. Jak podaje Microsoft, wyszukiwarka jest obecnie dostępna w ustawieniach tylko dla połowy insiderów – można zatem założyć, że może działać niestabilnie i producent chce ją porządnie przetestować przed szerszym udostępnieniem.

Wyszukiwarka w ustawieniach domyślnych aplikacji to drobiazg, ale znacznie przyspieszy poruszanie się po liście, fot. Microsoft.
Wyszukiwarka w ustawieniach domyślnych aplikacji to drobiazg, ale znacznie przyspieszy poruszanie się po liście, fot. Microsoft.

Nie jest to oczywiście jedyna nowość w tym wydaniu Windowsa 10. Inne zmiany to między innymi opcja "przeciągnij i upuść" w aplikacji Twój telefon, z której można korzystać w wybranych smartfonach Samsunga bezprzewodowo, a dzięki temu wygodniej przenosić pliki na komputer.

Microsoft zmienił także nieco interfejs samej aplikacji Twój telefon, aby wyglądała nowocześniej i czytelniej. W ciemnym trybie zastosowano na przykład nieco jaśniejszy odcień szarości, a ciekawą nowością jest opcja dostosowywania tła aplikacji do tapety w danej chwili ustawionej w smartfonie. O wszystkich nowościach można przeczytać na oficjalnym blogu Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)