Windows 10X: Społeczność domaga się przeniesienia menu Start do regularnej wersji

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak

05.10.2019 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Można godzinami debatować nad tym, czy kolejna odmiana Windowsa 10 jest potrzebna i jaki sens ma tworzenie oddzielnego OS-u dla niszowych–wydawałoby się–urządzeń dwuekranowych. Opinie są skrajnie podzielone. Nie oznacza to jednak, że nowy Windows 10X nie oferuje niczego godnego uwagi. Społeczności bardzo spodobało się przemodelowane menu Start.

Nowe menu Start wygląda trochę jak wariacja na temat menu głównego z GNOME Shell. Znajduje się tam lista zainstalowanych aplikacji, wyszukiwarka i–co charakterystyczne dla Win 10X–panel rekomendacji. Jest zarazem wywoływane przez centralnie umieszczony przycisk.

Trzeba przyznać, że rzeczywiście może uchodzić za bardziej schludne od stosowanej w regularnym Windowsie 10 listy pionowej z kafelkami. Tak właśnie uznali niektórzy użytkownicy.

Obraz

Feedback Hub Microsoftu został zasypany prośbami o wdrożenie iksowego menu Start do klasycznej odmiany Windowsa 10. Co zaskakujące, użytkownicy zwracają uwagę nie tylko na samo menu, ale także sposób aranżacji ikony, która służy do jego otwarcia. Niektórzy z nich zastrzegają nawet, że w postulacie chodzi wyłącznie o ikonę.

W sprawie menu Start Windowsa 10X powstał cały wątek na reddicie. Naturalnie, jak to w takich przypadkach bywa. poszczególne głosy są sprzeczne. Jedni piszą "jest świetne", drudzy zaś – z przekąsem porównują do Palm OS z 1996 roku i Windowsa 3.1.

Microsoft póki co wstrzymuje się od głosu i nie odnosi do żadnej z próśb.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (160)