Windows 11: dioda klawisza Caps Lock nie działa w najnowszym wydaniu

Windows 11: dioda klawisza Caps Lock nie działa w najnowszym wydaniu

Klawisz Caps Lock
Klawisz Caps Lock
Źródło zdjęć: © Getty Images | clark_fang
Karolina Kowasz
13.11.2021 16:18

Problemy związane z Windowsem 11 zdają się nie mieć końca. Chociaż Microsoft co chwilę informuje o naprawieniu już znanych kłopotów, to użytkownicy ciągle raportują nowe. Tym razem kłopoty mają dotyczyć diod związanych z klawiszami Caps Lock, Scroll Lock i Num Lock.

Zgodnie z doniesieniami Softpedii, diody odpowiedzialne za wskazywanie, że uruchomione są dane klawisze, przestały działać w najnowszym wydaniu systemu Windows 11. Microsoft podobno już sprawdza, jaki jest powód występowania tego problemu.

Problem z diodą

Softpedia powołuje się na wpis w Centrum opinii Windows. Z treści wynika, że problem dotyczy systemu Windows 11 w wersji 22494 i nowszych. Użytkownicy mają zgłaszać, że chociaż klawisze działają poprawnie, diody informujące o uruchomieniu funkcji klawiszy się nie włączają.

Tego rodzaju problem może wydawać się błahy, jednak w codziennej pracy może sprawiać dużo kłopotów. Bez działających diod może być ​​trudno ustalić, kiedy dane klawisze są aktywne. To zaś może spowalniać pracę poprzez konieczność sprawdzania ustawionego trybu. Możliwe jest także popełnianie błędów poprzez brak możliwości zauważenia, że - przykładowo - mamy uruchomiony klawisz Num Lock, a wraz z nim - klawiaturę numeryczną.

Na razie nie wiadomo, kiedy Microsoft wyda stosowną poprawkę do stworzonego przez system problemu. Do tego czasu użytkownicy mogą pomyśleć o korzystaniu z dedykowanych aplikacji, które pokazują odpowiedni stan klawiszy bezpośrednio na ekranie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)