Windows 11: eksplorator plików dostanie karty. Są też inne nowości

Windows 11: eksplorator plików dostanie karty. Są też inne nowości

Stopklatka z prezentacji Windowsa 11
Stopklatka z prezentacji Windowsa 11
Źródło zdjęć: © Microsoft, YouTube
Oskar Ziomek
06.04.2022 13:31, aktualizacja: 06.04.2022 21:35

Windows 11 dostanie karty eksploratora plików i nie tylko, co wiemy z filmu udostępnionego przez Microsoft. Potwierdzono tym samym prace nad wieloma nowościami, które obecnie można zobaczyć co najwyżej w programie Insider przeznaczonym dla testerów.

Chociaż o kartach w eksploratorze plików w Windows 11 pisaliśmy już wcześniej, trudno było mówić o całkowitej pewności, że zostaną wdrożone, zwłaszcza, że niedawno Microsoft podkreślał, iż testy w ramach Insidera nie muszą się kończyć pojawieniem danej funkcji w stabilnym wydaniu systemu. Teraz jest inaczej, bo o kartach eksploratora (obok szeregu innych nowości zmierzających do Windowsa 11) wspomniano w filmie, który promuje system i nadchodzące zmiany.

O szczegółach można przeczytać na oficjalnym blogu Windowsa. Microsoft w bardzo długim artykule opisuje, jak system będzie się zmieniać w najbliższym czasie, ale dla typowego użytkownika najciekawszy powinien być zamieszczony film. W dwie minuty można łatwo sprawdzić, jakie nowości pojawią się z Windows 11. Kiedy? Dokładnie nie wiadomo, ale spodziewamy się, że chodzi o najbliższe miesiące i nadchodzącą aktualizację "Sun Valley 2" planowaną na lato bieżącego roku.

Wszystkie nowości otoczone są wspólnym hasłem zmian wdrażanych z myślą o ułatwieniu pracy hybrydowej. Poza kartami eksploratora chodzi m.in. o łatwiejsze logowanie bez hasła, personalizację menu Start włącznie z wykorzystaniem katalogów z aplikacjami, nowości dla administratorów, dodatkowe sprawdzanie bezpieczeństwa haseł podczas logowania do produktów Microsoftu czy wygodne dzielenie ekranu na części celem rozmieszczenia aplikacji - także za pomocą dotyku na tabletach.

Warto przypomnieć, że choć na lato szykowana jest "duża aktualizacja funkcji Windows 11", z drugiej strony nowości nierzadko pojawiają się w systemie stosunkowo spontanicznie, wraz z comiesięcznymi aktualizacjami zbiorczymi. Niewykluczone więc, że niektóre z wymienionych zmian pojawią się w Windows 11 szybciej niż dopiero latem.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)