Windows 11 i karty w Eksploratorze. "Sets" jednak trafią do systemu?

Windows 11 i karty w Eksploratorze. "Sets" jednak trafią do systemu?

Eksplorator Windows 11
Eksplorator Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.03.2022 07:46, aktualizacja: 11.03.2022 10:12

Microsoft robi kolejne podejście do kart w Eksploratorze plików Windowsa. Testerzy w programie Insider, tym razem w kompilacji Windowsa 11, znaleźli ukrytą opcję, która pozwala włączyć coś, co przypomina zaproponowaną w 2017 roku funkcję "Sets".

Chodzi o obsługę kart w Eksploratorze plików na takiej zasadzie, jak w przeglądarkach internetowych, co eliminuje konieczność otwierania kilku okien, by przeglądać kilka folderów. Założenie jest proste i od początku było przez nas chwalone, a warto przypomnieć, że pomysł ma już ponad 4 lata. Microsoft po raz pierwszy omówił implementację kart w Eksploratorze jeszcze w 2017 roku w kontekście Windowsa 10 i co ciekawe z czasem oficjalnie zakończył prace nad tą funkcją - wówczas zwaną "Sets".

Na powrót kart do Eksploratora Windowsa zwrócił uwagę The Verge, powołując się na wpis na Twitterze jednego z testerów. Jak wynika z deklaracji, funkcję da się aktywować w kompilacji 22572 Windowsa 11, czyli buildzie udostępnionym na kanale Dev. Już na tym etapie można się przyczepić choćby nienaturalnie dużego górnego marginesu, ale nie zapominajmy, są to na razie testy, ponadto w tym przypadku bylibyśmy ostrożni z zakładaniem, że opcja na pewno trafi do finalnego wydania Windows 11.

Chociaż pomysł wprowadzenia kart do Eksploratora jest bardzo dobry, trudno bez podejrzeń o ewentualne niepowodzenie patrzeć na rozwój funkcji, która teoretycznie mogła się pojawić już w Windowsie 10, w dodatku dobrych kilka lat temu, ułatwiając życie użytkownikom. Będziemy śledzić ten temat ze szczególną uwagą i informować o kolejnych ruchach MIcrosoftu.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)