Windows 11 i nowy Media Player za pasem. Wystarczy aktualizacja

Windows 11 i nowy Media Player za pasem. Wystarczy aktualizacja

Odświeżony Windows Media Player
Odświeżony Windows Media Player
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek
11.01.2022 09:52

Odświeżony Windows Media Player trafia do użytkowników szybciej, niż początkowo zakładaliśmy. Okazuje się, że już teraz jest dostępny dla niektórych w Windows 11, poza programem Windows Insider.

Wszystko wskazuje na to, że wystarczy uzbroić się w cierpliwość i - najpewniej po udostępnieniu aktualizacji przez Microsoft Store - zacząć korzystać z nowego Media Playera (i równolegle odświeżonej aplikacji Zdjęcia) w Windows 11 - pisze Windows Latest. Chociaż w ubiegłym tygodniu podawaliśmy garść informacji o planowanych zmianach w Media Playerze, wówczas jeszcze nie znając realnej daty premiery, teraz wiemy, że odtwarzacz powinien już teraz trafiać do komputerów - a nie dopiero latem.

Zgodnie z doniesieniami, z odświeżonej aplikacji Zdjęcia i Windows Media Playera niektórzy mogą już korzystać poza programem testów Insider, a w nim pozostaje dostępny jedynie Notatnik, który zyskał niedawno między innymi obsługę ciemnego motywu. Wystarczy więc poczekać na właściwą aktualizację, by cieszyć się odświeżonym interfejsem odtwarzacza, który z pewnością jest pamiętany lepiej niż Muzyka Groove znana z Windows 10.

"Stary" Media Player w Windows 11
"Stary" Media Player w Windows 11© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Nowy Media Player stanie się w Windowsie 11 domyślnym odtwarzaczem dźwięków, co powinno ucieszyć wszystkie osoby, które odtwarzają lokalnie zapisaną muzykę. Na co dzień Media Player będzie jednak zapewne rzadziej używany niż za czasów choćby Windowsa XP, z uwagi na popularność serwisów streamingowych.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)