Windows 11 i tysiące pustych folderów tymczasowych. To błąd znany od lat

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © YouTube
Oskar Ziomek

02.11.2021 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windows 11 zauważyli, że system ma tendencję do pozostawiania w strukturach katalogów setek, a nawet tysięcy pustych folderów tymczasowych. To problem znany od lat w Windows 10, co potwierdza, jak podobne "od kuchni" są obydwa systemy.

Pierwsi użytkownicy Windows 11 dostrzegli, że w podfolderach kluczowego dla Windowsa katalogu System32 można znaleźć około 100, a w skrajnych przypadkach nawet tysiące pustych folderów tymczasowych. Chodzi o te, których nazwy zaczynają się od "tw", a kończą skrótem ".tmp". Niektóre widać dopiero po uwidocznieniu ukrytych plików. Problem opisał serwis ghacks.net.

Co ciekawe, sprawę pustych katalogów w Windows 11 opisywano już w czerwcu na blogach, ale jak widać, kłopot nie został rozwiązany do momentu wdrożenia Windowsa 11 na rynek. Ze spekulacji wynika, że puste katalogi są niecelowo generowane przez proces ProvTool.exe w lokalizacji C:\Windows\System32\config\systemprofile\AppData\Local, a ich usunięcie nie powinno mieć negatywnego wpływu na działanie systemu.

Puste katalogi można też znaleźć w Windows 10. Tutaj ponad 15 tys.
Puste katalogi można też znaleźć w Windows 10. Tutaj ponad 15 tys.© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Z obserwacji użytkowników Windows 11 wynika, że nawet tuż po świeżej instalacji systemu, w opisywanej lokalizacji można znaleźć kilkadziesiąt pustych folderów. Zważywszy, że katalogi nie mają zawartości, przez co zajmują nikłą ilość miejsca na dysku, w praktyce prawdopodobnie nie warto zajmować się ich bieżącym usuwaniem i potraktować sprawę wyłącznie jako ciekawostkę.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)