Windows 11 i znak wodny na tapecie. Zaraz trafi do pecetów

Windows 11 i znak wodny na tapecie. Zaraz trafi do pecetów

Nadchodzi znak wodny w Windows 11
Nadchodzi znak wodny w Windows 11
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
21.03.2022 09:50

Znak wodny w Windows 11 zainstalowanym na sprzęcie, który nie spełnia minimalnych wymagań lada moment stanie się rzeczywistością. W programie Insider pomysł trafił już na kanał Release, co oznacza, że w stabilnym wydaniu Windowsa 11 pojawi się w najbliższych aktualizacjach.

Windowsa 11 w praktyce można uruchomić nawet na leciwym sprzęcie. Teoretyczne wymagania systemu są jednak stosunkowo wysokie, co w praktyce ogranicza dostępność tylko dla właścicieli dość nowych komputerów. Niektórzy, wbrew zaleceniom, decydują się wówczas na ominięcie blokad i instalację Windows 11 na własną odpowiedzialność. Teraz Microsoft wdraża drobiazg, który może do tego skutecznie zniechęcić.

Chodzi o znak wodny, który będzie widoczny w prawym dolnym rogu ekranu - wyłącznie na pulpicie (a więc nieco inaczej niż na przykład komunikat o nieaktywowanym systemie). Jak podaje Windows Latest, nowość już teraz można zobaczyć na kanale Release Preview w programie Insider, co w praktyce oznacza, że od premiery w stabilnym wydaniu dzielą ją ostatnie dni lub tygodnie. Jedyne, co może użytkowników uratować, to zmiana decyzji Microsoftu, a to nie jest wykluczone - w końcu to tylko testy.

Znak wodny na tapecie w Windows 11
Znak wodny na tapecie w Windows 11© Windows Latest

Co ciekawe, znak wodny można łatwo usunąć, edytując rejestr. Windows Latest podaje, że wystarczająca jest zmiana wartości SV2 DWORD z 1 na 0 w ramach wpisu UnsupportedHardwareNotificationCache, który można znaleźć w katalogu HKEY_CURRENT_USER.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)