Windows 11: jak włączyć Bluetooth?

Windows 11: jak włączyć Bluetooth?

Windows 11: jak włączyć Bluetooth?
Windows 11: jak włączyć Bluetooth?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
10.05.2022 11:48

Włączenie Bluetooth w Windows 11 jest wyjątkowo prostą czynnością. Do tego można to zrobić na kilka sposobów. Oto dwa z nich, z którymi nawet nowy użytkownik komputera poradzi sobie bez problemu.

Komunikacja bezprzewodowa Bluetooth na dobre zagościła w komputerach. Coraz częściej użytkownicy korzystają z bezprzewodowych akcesoriów takich jak myszki, klawiatury czy słuchawki. Aby w pełni korzystać z tego typu rozwiązań należy włączyć odpowiednią opcje w systemie operacyjnym. W Windows 11 są na to dwa sposoby.

Windows 11: jak włączyć Bluetooth?

Po uruchomieniu systemu kierujemy się do menu START. Następnie, z listy aplikacji wybieramy USTAWIENIA.

Windows 11: menu Start, Ustawienia
Windows 11: menu Start, Ustawienia© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Na liście po lewej stronie wybieramy BLUETOOTH i URZĄDZENIA. Po kliknięciu, na nowym ekranie zobaczymy listę dostępnych opcji. Nas interesuje, ta pierwsza na liście, Bluetooth.

Windows 11: Bluetooth i urządzenia
Windows 11: Bluetooth i urządzenia© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Obok, po prawej stronie znajdziemy "wyszarzony" suwak. Klikamy w niego. Od teraz możemy dodawać i używać akcesoriów, które komunikują się z komputerem przez Bluetooth.

Drugi sposób jest dużo szybszy i łatwiejszy. Otóż na pasku zadań, w zasobniku systemowym, obok zegara, klikamy w ikonę sieci. W kolejnym kroku odnajdujemy przycisk z ikoną Bluetooth (drugi, po przycisku z ikoną sieci bezprzewodowej).

Windows 11: zasobnik systemowy, włączamy Bluetooth
Windows 11: zasobnik systemowy, włączamy Bluetooth© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Klikamy w niego, po włączeniu przycisk zmieni kolor, co jest jednoznaczne z tym, że komunikacja bezprzewodowa jest aktywna.

Jak widać, oba sposoby na włączenie Bluetooth w systemie Windows 11 są bardzo proste. Nawet początkujący użytkownik komputera poradzi sobie z nimi bez problemu. Warto tutaj zaznaczyć, że sam system, Windows 11, jest intuicyjny i większość ustawień, jest na wyciągnięcie ręki. Do tej pory dowiedzieliśmy się już jak przenieść pasek zadań w Windows 11, jak sprawdzić hasło WiFi, jak sprawdzić kartę graficzną w komputerze czy też, jak wyłączyć proponowane aplikacje i pliki.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)