Windows 11 z paskiem zadań Windowsa 10. Nowy problem po aktualizacji

Windows 11 z paskiem zadań Windowsa 10. Nowy problem po aktualizacji

"Wiadomości i zainteresowania" na pasku zadań Windows 10
"Wiadomości i zainteresowania" na pasku zadań Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
08.10.2021 14:44

Windows 11 sprawie kolejne problemy w komputerach dotychczasowych użytkowników Windows 10. U niektórych proces aktualizacji przebiega teoretycznie pomyślnie, ale na koniec system wciąż oferuje pasek zadań w stylistyce Windowsa 10.

To spora wpadka, zważywszy, że to właśnie zmiany wizualne są główną nowością w systemie, zaś pasek zadań - jednym z najbardziej przeprojektowanych elementów. Użytkownicy skarżą się między innymi na reddicie, że po zaktualizowaniu komputera korzystają w praktyce z hybrydy Windows 10 i 11, a w dodatku nie da się skorzystać z menu Start, o czym informuje digitaltrends.

Jak się okazuje, problem ma się pojawiać po aktualizacji systemu za pomocą Asystenta instalacji Windows 11. Aplikacja w praktyce jest popularna głównie wśród osób, u których instalacja Windows 11 przez Windows Update jest z jakichś przyczyn wstrzymywana. Nie można więc wykluczyć, że Microsoft wykrył w danych przypadkach problemy ze zgodnością i to one są źródłem opisywanej usterki.

To Windows 11 czy 10?
To Windows 11 czy 10?© reddit | Mastermind1703

Co w całej sprawie najciekawsze, wcześniej podobny problem był już znany na etapie testów Windowsa 11 w programie Insider. Jak podaje digitaltrends, na tę chwilę Microsoft nie ustosunkował się jednak do zgłoszeń użytkowników i wszystko wskazuje na to, że jedynym ratunkiem jest próba wycofania aktualizacji Windows 11 i powrócenie do korzystania z Windows 10 - przynajmniej do czasu rozwiązania błędu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (149)