Windows 11: zrzuty ekranu w nowej aplikacji. Dwa programy zastąpi jeden

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © YouTube

05.08.2021 07:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 zaoferuje użytkownikom nową wersję narzędzia do zrzutów ekranu, znanego jako Narzędzie Wycinanie. Nowa wersja Snipping Tool niebawem trafi do testerów w ramach Windows Insider.

Idzie nowe. Windows 11 niesie za sobą liczne drobne zmiany. Jedną z nich będzie odświeżenie narzędzia do wykonywania zrzutów ekranów o nazwie Narzędzie Wycinanie. W jego nowej wersji będzie ono połączeniem dwóch aplikacji, których działanie na Windows 10 jest zbliżone. Mowa to u wspomnianym Wycinaniu oraz o aplikacji Wycinek i Szkic.

Panos Panay opublikował tweet, w którym na kilkusekundowym filmiku możemy zobaczyć nowy wygląd i działanie odświeżonego Narzędzia Wycinania. W oczy rzuca się przede wszystkim design aplikacji, który jest dopasowany do stylistyki najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu.

Nie posiadamy żadnych dokładniejszych informacji na temat nowego narzędzia do wykonywania zrzutów ekranu. Wiadomo, że powinno ono trafić do Windows Insider w sierpniu lub wrześniu tego roku. Patrząc jednak na film, nie jest to zmiana, która odmieni sposób pracy z Windowsem.

Jednocześnie należy zauważyć, że czasem drobne usprawnienia potrafią w znaczny sposób wpłynąć na ergonomię korzystania z oprogramowania. Na kolejne szczegóły będziemy musieli poczekać, na razie możemy tylko przypuszczać, że Microsoft faktycznie zrobi z Narzędziem Wycinaniem coś więcej, niż tylko wrzuci do niego funkcje aplikacji Wycinek i Szkic.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)