Nowa funkcja Windows 11. Teraz twój laptop będzie pracował dłużej

Nowa funkcja Windows 11. Teraz twój laptop będzie pracował dłużej

Nowa funkcja Windows 11. Teraz twój laptop będzie pracował dłużej
Źródło zdjęć: © Microsoft, Youtube
29.06.2021 20:41

Oto kolejna nowość w Windows 11, o jakiej się dowiedzieliśmy – Dynamic Refresh Rate. Nowa funkcja pozwoli osiągnąć wyższy czas pracy na akumulatorze, a także dopasować odświeżanie, gdy to będzie potrzebne.

Laptopy z ekranem o odświeżaniu 120 Hz lub wyższym stają się coraz powszechniejsze. Ma to wpływ na szybkość przewijania okienek i ogólną płynność korzystania z systemu operacyjnego. Niestety wyższe odświeżanie przekłada się także na wyższe zużycie akumulatora, a to skraca czas pracy na laptopie, gdy nie możemy liczyć na podłączenie do prądu.

Nowe rozwiązanie opracowane przez Microsoft będzie działać na zasadzie podobnej do smartfonów z dynamicznie dopasowującym się odświeżaniem. W systemach z Windowsem będzie to nowość. Windows 11 będzie zmieniał w tle odświeżanie w zależności od wykonywanej na komputerze czynności.

Przykładowo gdy będziemy pisali w edytorze tekstu, odświeżanie spadnie do 60 Hz, lecz gdy będziemy pisać cyfrowym długopisem lub przewijać strony internetowe, szybkość odświeżania wzrośnie do 120 Hz.

Jest jednak jeden kluczowy warunek. Laptop musi wspierać technologię Dynamic Refresh Rate, a wraz z tym minimum 120 Hz odświeżanie. Funkcja ta jest obecnie sprawdzana w testowej wersji Windows 11.

Ma być ona obsługiwana przez szereg aplikacji, w tym wszystkie z rodziny Office, Microsoft Edge, Microsoft Whiteboard, Microsoft Photos, Snip & Sketch (systemowe narzędzie do screenshotów i adnotacji), Drawboard PDF, Sticky Notes, Adobe Acrobat i Illustrator oraz Microsoft To Do i Inkodo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)