Windows 11 23H2 na horyzoncie. Microsoft przygotowuje Sun Valley 3

Windows 11 23H2 na horyzoncie. Microsoft przygotowuje Sun Valley 3

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
10.02.2023 12:46

Windows 11 dostanie w tym roku aktualizację 23H2 i wiele wskazuje na to, że Microsoft zaczyna ją już przygotowywać. Chodzi o kolejny duży pakiet zmian dla Windowsa 11, który roboczo nazywany jest Sun Valley 3 - jako kolejna iteracja po pierwszej dużej aktualizacji określanej wewnętrznie w ten sposób.

Na nadchodzącą aktualizację Windowsa 11 zwrócił uwagę serwis Neowin. Informacja ma swoje źródło na Twitterze, w spostrzeżeniach jednego z użytkowników, który dotarł do wskazówek o aktualizowaniu wewnętrznych dokumentów Microsoftu dotyczących Windowsa 11 23H2. Zakładając, że Microsoft nie zmieni swojego podejścia do tematu, aktualizacja trafi do komputerów w drugiej połowie 2023 roku, w praktyce jako kolejny z pakietów zwanych wewnętrznie aktualizacjami Moment.

Na tę chwilę jest zbyt wcześnie, by mówić, co zmieni się wówczas w Windows 11. Microsoft zaczął ostatnio na bieżąco dodawać do systemu nowe funkcje, które nie są już grupowane w tak duże pakiety nowości, jak w przypadku wydawanych co pół roku "dużych" aktualizacji Windows 10 jeszcze kilka lat temu. W ten sposób do Windowsa 11 trafił niedawno między innymi odświeżony Eksplorator plików z obsługą kart - na podobnej zasadzie jak w przeglądarce internetowej.


W niedalekiej przyszłości w Windows 11 spodziewamy się między innymi dalszych zmian dotyczących właśnie Eksploratora. Chodzi głównie o całkowicie przebudowany boczny pasek szczegółów plików i katalogów, którego większa część obecnie pozostaje niezagospodarowana. Docelowo użytkownicy Windowsa 11 zyskają widoczny tu podgląd informacji o udostępnionych plikach i dodatkowe systemowe sugestie, które pomogą dotrzeć do powiązanych dokumentów.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (151)