Windows 7 będzie okresowo sprawdzać swoją oryginalność

Grzegorz Niemirowski

11.02.2010 23:51, aktual.: 12.02.2010 00:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wprowadzi nowy mechanizm spawdzania oryginalności systemów Windows 7. Będzie się on wiązał z okresową komunikacją z serwerami korporacji.

Zmiana będzie miała postać aktualizacji dla Windows Activation Technologies, składnika Windows 7 odpowiedzialnego za aktywację systemu oraz sprawdzanie legalności. Ma ona wykrywać ponad 70 różnych programów służących do nielegalnej aktywacji systemu. W przypadku wykrycia aktywatora system poinformuje o tym użytkownika i zapyta o jego usunięcie. Ponadto system będzie sprawdzać swoją legalność i w przypadku wykrycia pirackiej kopii poinformuje użytkownika, usunie tapetę oraz zablokuje możliwość ściągania poprawek. Pozostała funkcjonalność systemu pozostanie bez zmian. WAT będzie się okresowo kontaktować z serwerami Microsoftu, aby pobrać informacje o nowych aktywatorach i pirackich kluczach. Początkowo będzie to następowało co 90 dni.

Microsoft informuje, że poprawka będzie dobrowolna i nie spowoduje wysyłania informacji naruszających prywatność użytkowników. Jest to więc kolejna cecha podobna do sprawdzania legalności w Windows XP. Nie wiadomo jeszcze jaki numer będzie miała omawiana poprawka. W Internecie można znaleźć numer KB71033 ale ponieważ numery KB są sześciocyfrowe należy podejrzewać, że numer ten nie jest prawidłowy. Początkowo aktualizacja pojawi się 16 lutego na stronach Microsoftu, a pod koniec miesiąca stanie się dostępna przez Windows Update i będzie określona jako ważna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (187)