Windows 7 znów ma problem z aktualizacją. Powraca znany błąd instalacji

Windows 7 znów ma problem z aktualizacją. Powraca znany błąd instalacji

Problem z aktualizacją Windowsa 7 jest wciąż aktualny (depositphotos)
Problem z aktualizacją Windowsa 7 jest wciąż aktualny (depositphotos)
Oskar Ziomek
11.10.2018 13:04, aktualizacja: 11.10.2018 13:49

Użytkownicy Windowsa 7 po raz kolejny zwracają uwagę na problem z instalacją systemowych aktualizacji. Mowa o błędzie 0x8000FFFF, który pojawia się na niektórych maszynach, gdy podejmowana jest próba instalacji choćby najnowszych łatek związanych z bezpieczeństwem, czyli pakietu oznaczonego jako KB4462923. Ten został wydany w ubiegły wtorek i korzystający z Windowsa 7 ponownie informują o kłopotach. Jak zwraca uwagę seriws Softpedia, mimo działań podjętych przez Microsoft, nagłaśniana od kilku tygodni usterka wciąż nie została właściwie rozwiązana.

Na początek warto pokrótce przypomnieć, czego dotyczy całe zamieszanie. Błąd 0x8000FFFF pojawia się podczas instalacji poprawek tylko na tych komputerach, na których wcześniej nie zainstalowano paczki KB3177467. Jej instalacja była niegdyś opcjonalna, a Microsoft niesłusznie założył podczas testów, że z pewnością każdy i tak ją zainstalował, a przez to nie doświadczy żadnych błędów z nowymi aktualizacjami. Bieżące paczki wymagają jednak instalacji wspomnianego zestawu KB3177467 i z tego powodu pojawiają się błędy. Szczegóły tej sytuacji zostały wyjaśnione przez samego producenta, a niedawno mogliście się o nich dowiedzieć także z naszej publikacji.

Aby rozwiązać te kłopoty, paczka KB3177467 miała raz jeszcze trafić do użytkowników Windowsa 7, tym razem jako krytyczna i związana z bezpieczeństwem. Zestaw faktycznie pojawił się na liście w usłudze aktualizującej system, ale okazuje się, że Microsoft oznaczył go również etykietą Exclusive, co jak zwraca uwagę między innymi Softpedia, jest przyczyną bieżących problemów. Etykieta taka oznacza, że łatka zostanie pobrana i zainstalowana na samym końcu, po instalacji wszystkich bieżących aktualizacji. Te jednak nie są w stanie się zainstalować, bo... brakuje im do tego oczekującej na końcu kolejki KB3177467.

W ten sposób koło się zamyka, a użytkownicy Windowsa 7 wciąż doświadczają tego samego błędu. Rozwiązaniem wydaje się więc na tę chwilę wyłącznie próba ręcznej instalacji paczki z poziomu katalogu aktualizacji na stronie pomocy technicznej Windowsa. Nie można również wykluczyć, że etykiety zostaną ponownie poprawione przez Microsoft i błąd zostanie lada moment usunięty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)