Windows 8 już w październiku!

Windows 8 już w październiku!

21.03.2012 11:05

Bloomberg poinformował, że prace nad Windowsem 8 zostaną ukończone jeszcze tego lata. System będzie więc gotowy do sprzedaży w październiku tego roku.

Bloomberg powołuje się na osoby znające szczegółowy plan rozwojowy systemu. Agencja informuje ponadto, że od razu na rynek trafią wersje systemu przeznaczone dla architektur Intela i ARM-a. Na starcie na rynku będzie dostępnych ponad 40 komputerów z ten pierwszej grupy i, niestety, maksymalnie 5 z drugiej.

Wprowadzenie pierwszych urządzeń na rynek w październiku pozwoli producentom wycelować w okres świąteczny z nowościami. Miejmy nadzieję, że wprowadzenie nowych laptopów będzie powiewem świeżości na rynku komputerów osobistych, który ostatnio działa na zwolnionych obrotach. IDC przewiduje, że zwłaszcza dzięki ultrabookom w drugiej połowie tego roku rynek PC odżyje. Jeśli zaś chodzi o tablety, konkurowanie z iPadem nie będzie łatwe. Cała nadzieja w producentach tabletów — jeśli uda się wprowadzić bogatą kolekcję dobrej jakości urządzeń z Windowsem 8 przed najgorętszym okresem zakupowym, powinno im się udać sprzątnąć spory kawałek tortu sprzed nosa Apple'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)