Windows 95 już prawie pełnoletni

Windows 95 już prawie pełnoletni

Windows 95 już prawie pełnoletni
24.08.2012 15:56

Windows 95 to system, którego wpływu na świat technologii nie da się jednoznacznie ocenić, poza stwierdzeniem, że był duży. Dziś mija 17 lat od premiery tego produktu, który przyniósł Microsoftowi ogromny sukces na rynku i kilka pozwów antymonopolowych.

Windows 95 Commercial

Windows 95 był pierwszym systemem, który połączył okienkowy interfejs z systemem MS-DOS. W porównaniu do poprzednika — Windowsa 3.11 — był to ogromny krok do przodu w dziedzinie graficznego interfejsu użytkownika i uproszczeniu montowania urządzeń (system plug-and-play). „Pod maską” systemu również było sporo zmian względem poprzednika. Był to pierwszy system korzystający w pełni z architektury 32-bitowej (Windows 3.11 większość komponentów miał 16-bitową) i stosował wielozadaniowość z wywłaszczaniem.

Niezwykle popularny Windows 95 zdominował rynek i wpędził do grobu kilka firm i konkurencyjnych produktów, na przykład system OS/2 rozwijany przez IBM (przy którego tworzeniu Microsoft również brał udział). Można ten system lubić lub nie, ale nie ulega wątpliwości, że rozpoczął jedną z większych rewolucji na rynku komputerów osobistych.

Przy okazji oglądania reklamy warto zwrócić uwagę na niezwykłe wykorzystanie obecnego logo firmy Microsoft ;-).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)