Windows i Office taniej dla firm

Windows i Office taniej dla firm

Grzegorz Niemirowski
05.01.2010 21:21, aktualizacja: 06.01.2010 00:10

Ponieważ największą konkurencją dla Windows i Office są poprzednie wersje tych produktów, Microsoft zdecydował się na oferowanie aktualizacji po promocyjnej cenie.

Promocja przeznaczona jest dla firm korzystających z programu licencyjnego Open Value Subscription (OVS) i potrwa do 30 czerwca. W jego ramach firmy mogą korzystać z oprogramowania Microsoftu dzierżawiąc je i wnosząc opłaty roczne. Aby wziąć udział w promocji firmy muszą posiadać licencje typu OEM, Retail albo Volume na Microsoft Office 2007 Professional, Office 2003 Professional albo Office XP Professional. Po wydaniu Office 2010 z tego zestawu zniknie Office XP.

W ramach promocji firmy mogą otrzymać obniżkę opłaty za pierwszy rok używania Microsoft Windows 7 Professional Upgrade lub Microsoft Office Professional za każdą posiadaną licencję na wersję poprzednią (N-1) lub wcześniejszą o dwa wydania (N-2). Po obniżonej cenie można więc zaktualizować Office 2003 (N-1) i Office XP (N-2) oraz Windows Vista (N-1) i Windows XP (N-2). Wielkość obniżki za pierwszy rok Microsoft szacuje na 50%, jej dokładną wartość wyznaczają dystrybutorzy.

Ponadto firmy zyskują benefity Software Assurance, takie jak np. automatyczne przejście na Office 2010 gdy zostanie wydane. Możliwe jest też używanie w ciągu roku większej liczby licencji niż zostało opłacone. Ważne aby liczba wykorzystywanych licencji zgadzała się w styczniu, podczas płatności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)