Windows ISO Downloader: wygodne pobieranie obrazów Windowsa i Office’a

Windows ISO Downloader: wygodne pobieranie obrazów Windowsa i Office’a

Windows ISO Downloader: wygodne pobieranie obrazów Windowsa i Office’a
Oskar Ziomek
13.01.2017 10:02

Robiąc solidne porządki z komputerem obejmujące również formatowanie dysku lub też po prostu przesiadając się na nowy sprzęt, łatwo stanąć przed problemem instalacji systemu od nowa. Coraz częściej nie dysponujemy przecież fizycznym nośnikiem z instalatorem, bo na przykład kupiliśmy licencję jedynie w formie klucza drogą elektroniczną albo system zainstalowany był od startu na naszym laptopie.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby samodzielnie pobrać obraz dysku systemu i z niego uruchomić instalator. Z pomocą może przyjść Windows ISO Downloader – aplikacja pozwalająca pobierać obrazy dysków Windowsa oraz pakietu biurowego Microsoft Office.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program pozwala pobierać pliki ISO z obrazem płyt systemu Windows 7, 8.1, 10 oraz 10 Insider Preview. W obrębie każdego z systemów dodatkowo mamy do wyboru wiele wersji, na przykład w przypadku „siódemki” jest ich ponad 20, w tym rzadko spotykane edycje Starter, z kolei dla Windowsa 10 będziemy mogli wybrać plik aktualny na dany miesiąc aktualizacji systemu (np. Redstone 1).

Obsługiwane pakiety biurowe Office to edycja 2007, 2010, 2011 dla macOS, 2013 oraz 2016 (lub 365). Również tutaj w obrębie jednej wersji do wyboru mamy wiele wariantów, włącznie z wyborem wersji językowej.

Podczas pobierania plików, aplikacja korzysta z serwerów Microsoftu, można więc mieć pewność, że obrazy dysków pochodzą z zaufanego źródła. Bezpośrednio przed rozpoczęciem pobierania użytkownik jest pytany o ścieżkę zapisu. Prędkości pobierania również nie można nic zarzucić – podczas prób w każdym przypadku osiągnęła maksimum możliwości łącza.

Obraz

W programie można jednak doszukać się pewnego niedociągnięcia. Niezależnie od wybranej z prawej strony wersji systemu do pobrania, na środku ekranu wyświetlana jest informacja dotycząca Windowsa 10. Z początku to nieco mylące, ale należy zignorować ten komunikat – okienka wyboru wersji funkcjonują poprawnie i wystarczy wybrać z nich odpowiednią edycję, która nas interesuje.

Program jest niewielki, nie wymaga instalacji, a jego obsługa naprawdę prosta. Oferując dużo więcej możliwości, jest nieporównywalnie lepszy od oficjalnego Windows 10 Media Creation Tool, który pozwala pobierać wyłącznie obrazy dysków tytułowego systemu.

Windows ISO Downloader dostępny jest do pobrania z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)