Windows Live 4 nie dla Windows XP

Windows Live 4 nie dla Windows XP

Grzegorz Niemirowski
31.03.2010 09:15, aktualizacja: 31.03.2010 09:36

Jak podaje serwis LiveSino.net, aplikacje Windows Live, które zostaną wydane w edycji Wave 4, nie będą dostępne dla systemu Windows XP.

Najniższą obsługiwaną wersją Windows będzie Vista z dodatkiem Service Pack 2. Obsługiwany będzie oczywiście Windows 7 oraz Windows 2008 R2. Informacje podane przez LiveSino.net nie są oficjalne ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że są prawdziwe. Wielu użytkowników, którzy próbowali zainstalować buildy Milestone 2, które wyciekły z Microsoftu pisało, że nie byli w stanie tego zrobić na Windows XP. Użytkownikom tego systemu po premierze aplikacji Wave 4 mają być nadal udostępniane wersje z edycji Wave 3. Tymczasem można obejrzeć zrzuty ekranu z kompilacji Milestone 2.

Programy Windows Live są kolejnym przypadkiem gdy nowa wersja oprogramowania nie jest już dostępna dla Windows XP. Wcześniej z obsługi XP Microsoft zrezygnował tworząc Internet Explorera 9. Z jednej strony można podejrzewać, że są to działania marketingowe, mające zmusić użytkowników do kupna Windows 7. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że tworzenie oprogramowania dla 9-letniego systemu operacyjnego jest zadaniem trudnym. Nie obsługuje on wielu funkcji, które wprowadzono w nowszych systemach. Ponadto odcięcie się od XP zmniejszy popularność aplikacji, które go nie obsługują. Zapewne więc gdyby nie ograniczenie techniczne to IE9 oraz WLMw4 byłyby nadal dostępne dla Windows XP.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)