Windows Mobile 7 wcześniej, niż zakładano?

Windows Mobile 7 wcześniej, niż zakładano?

Redakcja
07.01.2010 17:59, aktualizacja: 07.01.2010 22:33

Z informacji płynących od producentów telefonów, którzy prezentują swoje nowości na targach CES wynika, że Windows Mobile 7 może pojawić się na rynku wcześniej, niż ostatnio sądzono.

W ostatnich miesiącach przedstawiciele Microsoftu w oficjalnych wypowiedziach sugerowali, że system zadebiutuje w grudniu 2010, ale data ta w oczach wielu obserwatorów pozostaje wątpliwa. Trzeba bowiem pamiętać, że termin premiery był już wielokrotnie przekładany. Tymczasem podczas trwających właśnie targów CES firma LG zapowiadając premiery swoich nowych telefonów z Windows Mobile 7 potwierdziła, że "w tym roku" na rynek trafią już pierwsze urządzenia z nowym systemem Microsoftu. Po raz pierwszy zapowiedziom premiery nie towarzyszył też sugerujący możliwe opóźnienie dopisek "pod koniec". Prawdopodobnie więc Microsoft planuje ukończyć prace nad swoim mobilnym systemem szybciej, niż pierwotnie zakładano.

Szybka premiera Windows Mobile 7 jest dla Microsoftu bardzo ważna, gdyż firma bardzo gwałtownie traci udział w sektorze mobilnym - głównie na rzecz Google Android i Apple iPhone OS. Windows Mobile 7 będzie jednym z głównych tematów odbywającej się w marcu konferencji MIX 2010 - wtedy też prawdopodobnie dowiemy się, jakie nowości Microsoft wprowadzi do swojego mobilnego systemu, by móc realnie konkurować z Google i Apple.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)