Windows Mobile bez gier Gameloft i zegarków sportowych Garmina

Strona głównaWindows Mobile bez gier Gameloft i zegarków sportowych Garmina
26.10.2017 19:14
Windows Mobile bez gier Gameloft i zegarków sportowych Garmina

Mamy kolejny dowód na to, że Windows Mobile traci znaczenie. Po tym, jak Sam Microsoft przestał dodawać do niego nowości, deweloperzy zaczęli masowo wyprowadzać się ze sklepu. Dziś z rozwijania aplikacji na mobilnego Windowsa zrezygnowali Gameloft i Garmin.Gameloft zapowiedział, że nie będzie już aktualizować popularnej gry Dragon Hunter 5. Prawdopodobnie nie wyda też żadnej nowej gry na tę platformę. Grający mają możliwość przeniesienia się na inną platformę: Androida, iOS-a albo Windowsa na desktopie. Przeniesione zostaną wszystkie dane gracza, co jest bardzo dobrym posunięciem ze strony producenta gry – w końcu mógł po prostu zapowiedzieć koniec grania i zignorować lament klientów.

By przenieść dane, wystarczy zainstalować grę na nowym urządzeniu i wysłać zgłoszenie (Ticket) do obsługi gry z poziomu urządzenia z Windows Phone lub Mobile. Trzeba jednak pamiętać, że powrót na smartfon z systemem Microsoftu nie będzie już możliwy.

350206052878542785

Garmin z kolei informuje, że nie będzie już rozwijać aplikacji do obsługi swojego zegarka sportowego Vivoactive 3. Na stronie producenta nie ma już wzmianki o kompatybilności tego smartzegarka z systemem mobilnym Microsoftu. Zapewne dopisek Windows zniknie też ze specyfikacji innych urządzeń Garmina. Tymczasem użytkownicy innych systemów mobilnych dostali nową wersję aplikacji Garmin Connect.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)