Windows Mobile bez gier Gameloft i zegarków sportowych Garmina

Windows Mobile bez gier Gameloft i zegarków sportowych Garmina

Windows Mobile bez gier Gameloft i zegarków sportowych Garmina
26.10.2017 19:14

Mamy kolejny dowód na to, że Windows Mobile traci znaczenie. Po tym, jak Sam Microsoft przestał dodawać do niego nowości, deweloperzy zaczęli masowo wyprowadzać się ze sklepu. Dziś z rozwijania aplikacji na mobilnego Windowsa zrezygnowali Gameloft i Garmin.Gameloft zapowiedział, że nie będzie już aktualizować popularnej gry Dragon Hunter 5. Prawdopodobnie nie wyda też żadnej nowej gry na tę platformę. Grający mają możliwość przeniesienia się na inną platformę: Androida, iOS-a albo Windowsa na desktopie. Przeniesione zostaną wszystkie dane gracza, co jest bardzo dobrym posunięciem ze strony producenta gry – w końcu mógł po prostu zapowiedzieć koniec grania i zignorować lament klientów.

By przenieść dane, wystarczy zainstalować grę na nowym urządzeniu i wysłać zgłoszenie (Ticket) do obsługi gry z poziomu urządzenia z Windows Phone lub Mobile. Trzeba jednak pamiętać, że powrót na smartfon z systemem Microsoftu nie będzie już możliwy.

350206052878542785

Garmin z kolei informuje, że nie będzie już rozwijać aplikacji do obsługi swojego zegarka sportowego Vivoactive 3. Na stronie producenta nie ma już wzmianki o kompatybilności tego smartzegarka z systemem mobilnym Microsoftu. Zapewne dopisek Windows zniknie też ze specyfikacji innych urządzeń Garmina. Tymczasem użytkownicy innych systemów mobilnych dostali nową wersję aplikacji Garmin Connect.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)