Windows Mobile Marketplace: problemy z wypłatami dla producentów

Windows Mobile Marketplace: problemy z wypłatami dla producentów

Redakcja
22.01.2010 11:40, aktualizacja: 22.01.2010 11:51

Niektórzy z producentów sprzedających swoje programy za pośrednictwem serwisu Windows Mobile Marketplace nie otrzymują należnego im wynagrodzenia. Co ciekawe, do części z nich zapłata nie dotarła ani razu od początku istnienia serwisu. Przedstawiciele firmy Microsoft starają się wyjaśniać całą sprawę.

O problemach z płatnościami Microsoft został poinformowany już jakiś czas temu. Przedstawiciel firmy, Mihir Rao stwierdził, że pieniądze za sprzedane aplikacje należą się każdemu użytkownikowi, u którego na koncie w serwisie WMM zbierze się kwota wysokości 200 dolarów. Jednakże Rao poinformował też, że w niektórych przypadkach Microsoft nie jest w stanie uregulować płatności i wynagrodzenie jest kumulowane do momentu rozwiązania wszystkich problemów, a następnie wypłacane.

Problemy wspomniane przez Rao dotyczą statusu jaki posiada każdy producent aplikacji. Może on głosić, że użytkownik jest „Uprawniony do otrzymania wynagrodzenia”, „Nieuprawniony do otrzymania wynagrodzenia” lub, że „Uprawnienie do otrzymania wynagrodzenia jest weryfikowane”. Oczywiście pieniądze mogą otrzymać jedynie posiadacze pierwszego z wymienionych statusów. Dwie pozostałe grupy użytkowników powinny jak najszybciej wyjaśnić zaistniały problem kontaktując z obsługą klienta.

Tłumaczenia przedstawiciela Microsoftu wzbudziły w producentach aplikacji sporo emocji. Wielu z nich informuje bowiem, że są oni uprawnieni do otrzymania należnych im pieniędzy od początku istnienia sklepu, a mimo to przelewy nie są realizowane. W odpowiedzi na kolejne wątpliwości Rao wystosował drugie oświadczenie. Moje poprzednie wyjaśnienie wzbudziło więcej pytań niż udzieliło odpowiedzi. W związku z tym już niedługo opublikowany zostanie specjalny komunikat, który wyjaśni wszystkie sporne kwestie - napisał na forum.

Wydaje się, że producenci programów mogą mimo wszystko spać spokojnie. Mało prawdopodobne jest bowiem, by Microsoft nie wypłacił im wynagrodzeń, na które sami rzetelnie zapracowali. W całej sprawie najbardziej istotny jest jednak ostateczny niesmak, który z pewnością pozostanie jeszcze długo po wyjaśnieniu wszystkich spornych kwestii. Sprawa może się Microsoftowi odbić czkawką w trakcie planowanej premiery Windows Mobile 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)