Windows nie będzie restartowany znienacka, SI uczy się nie denerwować użytkowników

Windows nie będzie restartowany znienacka, SI uczy się nie denerwować użytkowników

Windows nie będzie restartowany znienacka, SI uczy się nie denerwować użytkowników
26.07.2018 10:48

Windows 10 ma wiele zalet, ale jego możliwości bledną, gdy zaczyna proces aktualizacji w czasie pracy. Użytkownik praktycznie nie miał kontroli nad tym, czy system uruchomi się ponownie w czasie, gdy jest potrzebny. Microsoft starał się ułatwić ten proces, umożliwiając opóźnienie instalacji aktualizacji, ale wciąż wielu użytkowników skarży się na niekontrolowane ponowne uruchomienia systemu w nieodpowiednich momentach. Microsoft obiecał, że dostarczy jeszcze lepsze rozwiązanie tego problemu i tym razem na pewno użytkownicy będą zadowoleni.

W odpowiedzi na informacje zwrotne od użytkowników Microsoft powiadomił, że ma nowy plan, który temu zaradzi. W przygotowaniu jest aktualizacja, która zmieni logikę ponownego uruchamiania systemu podczas instalacji kolejnych poprawek. Nowy system ma być bardziej elastyczny i chronić użytkowników. Microsoft opracował i wytrenował model predykcyjny, który ma na podstawie wzorców użytkowania komputera zdecydować o najlepszym momencie na ponowne uruchomienie komputera. Model ma nawet przewidywać, czy przerwa w pracy jest wynikiem tego, że użytkownik poszedł po kolejną kawę na kilka minut, czy zostawił komputer na dłużej i można bezpiecznie przystąpić do aktualizacji.

Nowy model aktualizacji był testowany wewnętrznie i podobno jest „obiecujący”. Model działający w chmurze wciąż się uczy i obecnie jest udostępniany dla insiderów, którzy pomogą go dopasować i przetestować. Testerzy zobaczą jego działanie w kompilacji Redstone 5 19H1 (17723 i18204) i mogą zgłaszać uwagi za pośrednictwem Feedback Hub.

Trzymamy kciuki. Jeśli SI okaże się skuteczna w przewidywaniu, kiedy można bez przykrych konsekwencji zaktualizować system, będziemy mogli zapomnieć o jednej z największych wad systemu Windows 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)