Windows Phone 8 już nie jest tajemnicą

Windows Phone 8 już nie jest tajemnicą

29.10.2012 19:10, aktualizacja: 30.10.2012 10:17

Czego możemy się spodziewać po urządzeniach z Windows Phone 8 już pokazali nam producenci telefonów, między innymi Nokia, Samsung i HTC, ale dopiero dziś możemy te cuda połączyć z możliwościami nowego systemu.

Windows Phone 8 będzie dostępny w 50 językach, w sklepie zaś znajduje się obecnie ponad 120 tysięcy aplikacji. Jeśli chodzi o nowości, wielokrotnie wspominaliśmy już o możliwościach kafelków ekranu domowego, dzięki czemu zyskał on ciekawe możliwości konfiguracji. Dzięki Live Apps będzie można także spersonalizować ekran blokady urządzenia — jeśli deweloper skorzysta z odpowiedniego API, będzie można prezentować na tym ekranie wybrane dane.

Obraz

Wcześniej pisałam także o Data Sense — systemie kompresji danych przesyłanych przez aplikacje na telefonie, który pozwoli dobrze rozplanować wykupiony w abonamencie transfer danych. Mechanizm ma zapoznać się z tym, jak system i aplikacje korzystają z danych i na tej podstawie zarządzać transferami. W połączeniu z nowym Internet Explorerem 10, Data Sense ma zapewnić 45% więcej przeglądania w tych samych limitach, trzeba jednak zaznaczyć, że włączenie Data Sense zależeć będzie od operatora.

Rodzicom, których pociechy lubią bawić się telefonem, z pomocą przychodzi Kid's Corner — także już opisywany przez nas specjalny obszar systemu, gdzie dzieci znajdą gry i aplikacje wybrane przez rodziców specjalnie dla nich, ale z którego nie mają możliwości wyjść do innych aplikacji. Rozwojowi życia rodzinnego i towarzyskiego sprzyjać mają także Rooms (pokoje), agregator informacji o znajomych People's Hub oraz oczywiście nowy Skype.

Nie zabraknie także nowych aplikacji — będzie nowy Facebook Live App, będzie szybszy Twitter, Temple Run, a w przyszłym roku Pandora z darmową roczną subskrypcją. Za pomocą programu Windows Phone Connector można będzie z Windows Phone 8 synchronizować także listy odtwarzania i muzykę z iTunes. Nie zabraknie też Xbox Live, Xbox Music, SkyDrive i innych usług związanych z ekosystemem Mictrosoftu.

Dla podkreślenia odmienności Windows Phone od całej reszty świata Joe Belfiore (odpowiedzialny za projekt Windows Phone) pokazał podobieństwa między Androidem i iOS — największymi obecnie graczami na rynku smartfonów — i ponownie podkreślił, że w przeciwieństwie do nich Windows Phone stawia na pierwszym miejscu użytkownika, a nie ikonki aplikacji. Zaproszona do udziału w prezentacji Jessica Alba z kolei chwaliła Kid's Corner, możliwości personalizacji i aparat Lumii, opowiedziała także o tym, jak przesiadła się na Lumię 920 (otrzymała ją jeszcze przed premierą).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)