Windows Phone 8 nie dla starych telefonów?!

Windows Phone 8 nie dla starych telefonów?!

18.04.2012 15:55, aktualizacja: 18.04.2012 22:14

Od początku istnienia platformy Windows Phone była mowa o tym, że wszystkie telefony obecne na rynku będą otrzymywały aktualizacje do kolejnych wersji systemu. Microsoft chwalił się, że nie planuje powtarzać błędów producentów urządzeń z Androidem i doprowadzać do fragmentacji platformy. Ewangelista Microsoftu, Nuno Silva z Portugalii, jeszcze niedawno zapowiadał, że wszystko znajdujące się w obiegu urządzenia z Windows Phone otrzymają aktualizację do wersji 8 systemu, znanej jako Apollo. Jego wypowiedź uwieczniła kamera, ale wygląda na to, że Silva minął się z prawdą.

Dwa niezależne źródła, The Verge i bloggerka Mary Jo Foley, potwierdziły informację, że nie będzie żadnej możliwości aktualizacji telefonu z Mango do Apollo. Microsoft odmówił komentarza i po raz kolejny powtórzył, że obecna generacja aplikacji będzie działać również na Windows Phone 8 (Apollo). Będzie to trudne do przełknięcia szczególnie dla osób, które związały się na 2 lata z najnowszą Lumią 900 licząc na rychłą aktualizację systemu do Windows Phone 8. Może oczywiście okazać się, że to tylko plotka, albo że Microsoft wypuści „częściową” aktualizację (na przykład Windows Phone 7.6), ale na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że jak ktoś sobie już kupił telefon z Windows Phone 7(.5), to z tym systemem utknął do końca życia urządzenia.

W obliczu takich zwrotów akcji nie dziwi, że Gavin Kim — menedżer marketingu Windows Phone — zrezygnował ze swojej posady po zaledwie 5 miesiącach pracy. Zastąpi go Eugene Ho, zobaczymy na jak długo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)