Windows Phone 8 sam się restartuje, 7.8 prawie ukończony

Windows Phone 8 sam się restartuje, 7.8 prawie ukończony

19.11.2012 13:01, aktualizacja: 19.11.2012 23:02

Jeśli ktoś „utknął” ze starszym telefonem z systemem Windows Phone, na przykład kwietniową Lumią 900, zapewne wypatruje aktualizacji systemu. Najnowsze wieści mówią, że system już osiągnął status RTM i niedługo po Nowym Roku powinien trafić do odbiorców. Okazuje się jednak, że nadal nie wiemy o tej wersji systemu wszystkiego i najbliższe tygodnie przyniosą kolejne nowinki.

Wspomniał o tym Terry Myerson, wiceprezes działu Windows Phone, w wywiadzie dla TechRadar. Będziemy mieli więcej do powiedzenia o Windows Phone 7.8 w ciągu nadchodzących tygodni — obiecał. Pracownicy Microsoftu przewidują też, że przez dłuższy czas oba systemy będą współistnieć. Urządzenia z Windows Phone 7.8 będą znacznie tańsze, a ponieważ aplikacje będą kompatybilne, nie ma powodu aby je wyprowadzać z rynku — wręcz przeciwnie. Myerson liczy na to, że dostępność dwóch wersji Windows Phone na wielu „półkach” cenowych wzmocni ekosystem, ale systemowi nie grozi fragmentacja na taką skalę, jak obserwujemy to teraz w przypadku Androida. Również kampanie reklamowe będą inne — zamiast promować urządzenia różnych producentów, Microsoft chce zalać nas reklamami samego systemu. Zobaczymy, jak na to zareagują klienci — w sklepie łatwiej poprosić o konkretny produkt, którego nazwa utknęła nam w głowie. Sezon zakupów świątecznych będzie najlepszym testem.

350033721224816577

Tymczasem na całym świecie są już osoby, które posiadają pierwsze telefony z Windows Phone 8. Z wielu źródeł (forum Microsoftu, forum Nokii) dochodzą jednak informacje o problemach. Okazuje się, że Lumia 920 potrafi się „zaciąć”, zaś HTC 8X spontanicznie się resetuje. Posiadacze urządzeń z Widnows Phone 8 mają je od kilku dni, ale już wypatrują aktualizacji.

W tym samym wywiadzie Myerson wykręcił się od wyjaśnienia dlaczego deweloperom przyszło czekać tak długo na SDK dla Windows Phone 8.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)