Windows Phone 8 sam się restartuje, 7.8 prawie ukończony

Windows Phone 8 sam się restartuje, 7.8 prawie ukończony19.11.2012 13:01

Jeśli ktoś „utknął” ze starszym telefonem z systemem Windows Phone, na przykład kwietniową Lumią 900, zapewne wypatruje aktualizacji systemu. Najnowsze wieści mówią, że system już osiągnął status RTM i niedługo po Nowym Roku powinien trafić do odbiorców. Okazuje się jednak, że nadal nie wiemy o tej wersji systemu wszystkiego i najbliższe tygodnie przyniosą kolejne nowinki.

Wspomniał o tym Terry Myerson, wiceprezes działu Windows Phone, w wywiadzie dla TechRadar. Będziemy mieli więcej do powiedzenia o Windows Phone 7.8 w ciągu nadchodzących tygodni — obiecał. Pracownicy Microsoftu przewidują też, że przez dłuższy czas oba systemy będą współistnieć. Urządzenia z Windows Phone 7.8 będą znacznie tańsze, a ponieważ aplikacje będą kompatybilne, nie ma powodu aby je wyprowadzać z rynku — wręcz przeciwnie. Myerson liczy na to, że dostępność dwóch wersji Windows Phone na wielu „półkach” cenowych wzmocni ekosystem, ale systemowi nie grozi fragmentacja na taką skalę, jak obserwujemy to teraz w przypadku Androida. Również kampanie reklamowe będą inne — zamiast promować urządzenia różnych producentów, Microsoft chce zalać nas reklamami samego systemu. Zobaczymy, jak na to zareagują klienci — w sklepie łatwiej poprosić o konkretny produkt, którego nazwa utknęła nam w głowie. Sezon zakupów świątecznych będzie najlepszym testem.

350033721224816577

Tymczasem na całym świecie są już osoby, które posiadają pierwsze telefony z Windows Phone 8. Z wielu źródeł (forum Microsoftu, forum Nokii) dochodzą jednak informacje o problemach. Okazuje się, że Lumia 920 potrafi się „zaciąć”, zaś HTC 8X spontanicznie się resetuje. Posiadacze urządzeń z Widnows Phone 8 mają je od kilku dni, ale już wypatrują aktualizacji.

W tym samym wywiadzie Myerson wykręcił się od wyjaśnienia dlaczego deweloperom przyszło czekać tak długo na SDK dla Windows Phone 8.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)