Windows Phone 8 zaprezentowany — 8 nowości w Apollo

Windows Phone 8 zaprezentowany — 8 nowości w Apollo21.06.2012 12:54

Podczas konferencji Microsoft Windows Phone Summit pokazano również smartfony z wyczekiwanym Windows Phone 8 na pokładzie. Najważniejsza informacja dla graczy jest taka, że przenośny system będzie miał wiele wspólnego z Windows 8, w tym między innymi wsparcie dla bibliotek DirectX, sterowników urządzeń, rozwiązań typowo rozrywkowych oraz biznesowych.

Microsoft podsumował to, do czego dąży z Windows Phone 8, w kilku zwięzłych punktach. Poza wyżej wymienioną kwestią, szykowane jest wsparcie dla najnowszych technologii, włącznie z układami wielordzeniowymi, obsługą kart microSD i rozdzielczościami 800 na 480 i 1280 na 768 oraz 720 pikseli. Pojawi się również Internet Explorer 10. Obiecuje się lepszą obsługę Near Field Communication, dzięki czemu telefon posłuży nam też między innymi jako karta kredytowa (rozwiązanie Wallet Hub działające ze specjalnymi kartami SIM). W terenie nie zgubimy się dzięki mapom przygotowywanym przez Nokię. W końcu zaś nowymi telefonami powinni zainteresować się użytkownicy biznesowi, bo popracowano nad bezpieczeństwem danych, jak też odpowiednim zestawem podstawowych narzędzi z pakietu Office. Zmieni się ponadto ekran startowy, który bardziej dostosujemy teraz pod własne wymagania, zmieniając chociażby wielkość i liczbę kafelków. Jednym słowem Windows Phone 8 dogoni konkurencję.

Użytkownicy biznesowi zapewne ucieszą się z odziedziczonych po Windowsie NT zabezpieczeń, jak UEFI secure boot i szyfrowanie. Metody zabezpieczania danych zostały zbudowane na bazie BitLockera. Ponadto Microsoft planuje zbudowanie podobnego do Xbox LIVE centrum firmowego. Zamiast informacji o grach będą tam dostępne aplikacje przydatne w pracy, odpowiednie powiadomienia oraz specyficzne informacje. Nadal nie wiadomo, czy będzie możliwe korzystanie z VPN.

Niestety posiadacze telefonów ze „starym” Windows Phone 7 nie mają powodów do radości. Zgodnie z obawami nie ma planów aktualizacji tych urządzeń do najnowszej wersji systemu. Do końca roku mogą spodziewać się zestawu poprawek, które zmieni im numerek w menu na 7.8, ale pełnej ósemki nie mają co wyglądać…

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)