Windows Phone Internals ożywi stare Lumie, teraz jako open source

Windows Phone Internals ożywi stare Lumie, teraz jako open source

Windows Phone Internals ożywi stare Lumie, teraz jako open source
26.10.2018 15:25

Windows Phone Internals to narzędzie, dzięki któremu można odblokować smartfony z Windows Phone i Windows 10 Mobile, uzyskać na nich wyższe uprawnienia i manipulować oprogramowaniem. Dzięki temu ciągle rześkie Lumie mogą zyskać drugą młodość, jeśli uda się przygotować dla nich aktualizacje oprogramowania.

Program od początku rozwijał tylko jeden hobbysta, René Lergner (Heathcliff74). Społeczność miłośników Windows Phone sporo mu zawdzięcza. To jemu przypisuje się opracowanie metody uwalniania smartfonów z Widnows 10 Mobile i obejście ochrony bootloadera Microsoftu. co z kolei umożliwiło powstanie takich szalonych projektów, jak Widnows RT na Lumii.

René jest jednak ostatnio zajęty innymi sprawami, a w świecie Lumii najwyraźniej zabrakło mu wyzwań. Jak każdy szanujący się haker, udostepnił kod źródłowy swojego programu na GitHubie. Niebawem umieści tam także swoje narzędzia pomocnicze, z których korzystał podczas tworzenia Windows Phone Internals. Teraz każdy chętny może poprawiać i modyfikować jego program.

Heathcliff74 nie znika ze sceny na zawsze. Na swoim blogu obiecał, że wróci w odpowiednim momencie, by zająć się uwalnianiem Surface Phone'a… o ile ten mityczny smartfon w ogóle trafi na rynek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)