Stara Lumia, a na niej nowszy Windows, aplikacje ze sklepu i brak rozmów

Strona główna Aktualności

O autorze

Nadchodzi nowe życie dla Lumii, leżących w szufladach miłośników Windows Phone. Po kilku niezbyt udanych próbach korzystania z nowszego Windowsa na Lumiach doszły nas słuchy o małym przełomie. Na Lumii 640 XL udało się zainstalować Windowsa 8 RT, uruchomić sporo podzespołów i sklep.

Projekt uruchomienia Windowsa RT na Lumii 640 XL znacznie posunął się od przodu, od kiedy ostatnio pisaliśmy o wysiłkach związanych z reanimacją Lumii. Na smartfonie z marca 2015 roku, kosztującym niecałe 1200 zł, udało się załadować system, uruchomić kartę graficzną, dźwięk, sensory i zarządzanie energią. Do tego działa instalacja aplikacji z Windows Store, co czyni system mniej-więcej użytecznym.

Niestety prawdopodobnie nie da się korzystać z Lumii z Windowsem RT jako z telefonu, a do używania jako mały PC są lepsze urządzenia. Windows desktopowy i mobilny różnią się stosem obsługi telefonii, więc jeśli ktoś nie napisze sterownika z prawidłowymi poleceniami AT, nic z tego nie będzie. Oczywiście na forum XDA znajdziecie instrukcję samodzielnej instalacji Windowsa 8 RT na swojej Lumii 640 XL.

Warto też dodać, że Windows Phone Internals, dzięki któremu możliwe są takie zabiegi, został właśnie wydany w wersji 2.4. Naprawiono sporo błędów, między innymi wywołujący pojawienie się niebieskiego ekranu na Lumiach 950.

© dobreprogramy
s