Windows Terminal zyskuje nowe funkcje. Wersja 1.4 Preview wprowadza obsługę hiperłączy

Windows Terminal zyskuje nowe funkcje. Wersja 1.4 Preview wprowadza obsługę hiperłączy

Windows Terminal otrzymuje nowe funkcje, fot. Oskar Ziomek
Windows Terminal otrzymuje nowe funkcje, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.09.2020 09:26, aktualizacja: 23.09.2020 09:54

Windows 10 otrzymuje Windows Terminal 1.3 i testową wersję Preview 1.4. W stabilnym wydaniu pojawiły się nowości, które trafiły do testowego jeszcze w sierpniu bieżącego roku i nie powinny być dużym zaskoczeniem. Nowe funkcje, które już można sprawdzać w wydaniu 1.4 Preview przedstawiono podczas konferencji Microsoft Ignite 2020.

W krótkim wpisie na blogu, Microsoft opisał zmiany, które pojawią się w Windows Terminalu 1.4. Część widać już na pierwszy rzut oka – aplikacja zyskała zadania w Menu Start i systemowej wyszukiwarce, dzięki którym Terminal może zostać uruchomiony od razu na przykład w celu korzystania z PowerShella czy Wiersza polecenia.

"Zadania" dostępne dla Windows Terminala Preview, fot. Microsoft.
"Zadania" dostępne dla Windows Terminala Preview, fot. Microsoft.

Inna nowość to obsługa hiperłączy. Odpowiednio oznaczone można odwiedzać w sposób znany choćby z Worda: wystarczy przytrzymać klawisz Ctrl i kliknąć na linku kursorem myszki. Microsoft już teraz dodaje, że trwają prace nad automatycznym rozpoznawaniem linków z czystego tekstu. Wówczas nie będzie konieczne ich właściwe wprowadzanie do Terminala, by zostały "podkreślone". Windows Terminal 1.4 Preview to także obsługa renderowania prostych grafik i poprawki błędów.

Windows Terminal oraz Terminal Preview można pobrać bezpośrednio ze sklepu Microsoft Store w Windows 10. Co istotne, mogą to zrobić wszyscy użytkownicy – niezależnie od przynależności do programu testów Insider związanego z samym Windows 10.

Windows Terminal (w tym wersja Preview w menu Wszystkie wersje) jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)