Wizualizacja danych statystycznych od Google

Wizualizacja danych statystycznych od Google

Wojciech Cybulski
09.03.2010 12:40

Google udostępniło Internautom eksperymentalną usługę umożliwiającą wizualizację publicznie dostępnych danych statystycznych - Google Public Data Explorer.

Nowa usługa ma umożliwić ludziom łatwe zrozumienie danych liczbowych i statystyk poprzez rozbudowaną wizualizację. Wszelkie wykresy i diagramy są dynamiczne, a użytkownik może modyfikować skalę i typ wizualizacji w trakcie przeglądania. Google udostępniło użytkownikom możliwość prezentowania danych w postaci wykresów liniowych, wykresów słupkowych, diagramów naniesionych na mapę oraz diagramów naniesionych na skalę. Ciekawą funkcją jest możliwość dynamicznego wizualizowania, jak wybrane dane zmieniały się w czasie - służy do tego efektowna animacja, którą możemy w dowolnym momencie zatrzymać i samodzielnie nią sterować.

W bazie Google Public Data Explorer znajdziemy dane pochodzące z Banku Światowego, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Eurostatu oraz wybranych amerykańskich placówek i instytucji gromadzących dane statystyczne. Wszystkie dane wizualizowane przez usługę są publiczne i dostępne za darmo w sieci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)