Właściciel niemieckiej strony z torrentami spędzi prawie 4 lata w więzieniu

Właściciel niemieckiej strony z torrentami spędzi prawie 4 lata w więzieniu

09.05.2013 19:27

Taki wyrok zapadł na początku tygodnia w Niemczech. 3 lata i 10 miesięcy spędzi w więzieniu właściciel i administrator hostowanej w Rosji strony Torrent.to, posługujący się pseudonimem Jonas R. 33-latkowi zasądzona została jedna z najwyższych dotąd kar w sprawie dotyczącej naruszania praw autorskich.

Obraz

Wyrok jeszcze nie jest prawomocny, ale sąd w Aachen natychmiast wydał nakaz aresztowania oskarżonego. Jonas R jest również podejrzanym w sprawie niezgodnego z prawdą ogłoszenia bankructwa i nadużycia zaufania. Oskarżyciele przypuszczają, że mógł przelewać na konta w Szwajcarii i Lichtensteinie co miesiąc kwoty składające się na 5-cyfrową sumę. Pieniądze te uzyskiwał z reklam na stronie z torrentami, co zostało uznane za biznesopodobną cyberprzestępczość.

Strona Torrent.to była w sądzie porównywana do zamkniętej ponad rok temu Kino.to. Założyciel tej drugiej, wtedy prawdopodobnie największej niemieckiej strony, gdzie można było znaleźć odnośniki do naruszających prawa autorskie plików, został skazany na ponad 4 lata i 6 miesięcy więzienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)