Właściciele polskiej kopalni kryptowalut oskrażeni o wyłudzenie ponad 4 mln złotych

Właściciele polskiej kopalni kryptowalut oskrażeni o wyłudzenie ponad 4 mln złotych

Prokuratura zatrzymała podejrzanych o wyłudzenia
Prokuratura zatrzymała podejrzanych o wyłudzenia
Oskar Ziomek
16.05.2019 17:24, aktualizacja: 17.05.2019 09:06

Prokuratura krajowa informuje o zatrzymaniu Dominika H., Piotra W. oraz Marcina K. prowadzących największą ujawnioną w Polsce kopalnię kryptowalut. Zostali oskarżeni o wyłudzenie łącznie co najmniej 4,4 mln złotych. Prokuratura informuje o przynajmniej 108 pokrzywdzonych.

Jak ustalono, wymienione osoby zawierały umowy z pokrzywdzonymi, przyjmując od nich płatności zarówno w kryptowalutach, jak i polskich złotych. Środki miały być inwestowane w kopalnię kryptowalut, której największy oddział znajdował się w Warszawie, na terenie FSO S.A. Zatrzymanym zarzucono, że działali w porozumieniu między innymi na terenie wspomnianej Warszawy, ale także Gdyni i innych miejscowości.

Kurs Bitcoina, jednej z kryptowalut, źródło: BitBay.
Kurs Bitcoina, jednej z kryptowalut, źródło: BitBay.

Zatrzymanym zarzuca się wprowadzanie swoich klientów w błąd, szczególnie w zakresie faktycznych możliwości wydobycia kryptowalut. Wpłacane przez klientów środki nie były przy tym inwestowane zgodnie z umowami. Na obecnym etapie śledztwa mówi się o co najmniej 108 pokrzywdzonych, ale już teraz zgłaszają się kolejne osoby. Szacuje się, że ostatecznie wartość szkody może zostać ustalona na około 10 milionów złotych.

Śledztwo dotyczące wyłudzenia blisko 4,5 miliona złotych w związku z realizacją umów regulujących współpracę w zakresie eksploatacji maszyn cyfrowych oraz umów dzierżawy sprzętu komputerowego prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie wraz z Komendą Rejonową Policji Warszawa VI.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)