WindowsGryAkcja i strzelankiWolfenstein 3D

Wolfenstein 3D1.4

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Gra Wolfenstein 3D od id Software to absolutna klasyka gatunku i tytuł, który uznaje się za jednego z protoplastów obecnych produkcji FPS. Jeżeli uwielbiacie nowoczesne strzelanki z perspektywy pierwszej osoby, na pewno warto sięgnąć do korzeni, aby zobaczyć, od czego się ten cały szał zaczął. Tutaj rozpoczęła się legenda kapitana Williama "B.J." Blazkowicza, jednego z największych twardzieli w historii gier PC.

Zadaniem bohatera jest wydostanie się z tytułowego zamku, w którym jest więziony, a przy okazji zlikwidowanie nazistów go okupujących. Główny cel każdego z poziomów to dotarcie do windy. Dostaje się na to trzy życia. Po drodze należy oczywiście uważać na wrogów, eliminując ich z pomocą jednej z kilku dostępnych śmiercionośnych broni, przeczesując zakamarki w poszukiwaniu amunicji, odbudowującej nadwątlone zdrowie żywności, jak też skarbów, przekładających się na dorobek punktowy oraz ekstra życia.

Nie tylko oprawa wyróżniała Wolfensteina 3D w czasach jego świetności. Twórcom udało się zawrzeć w grze liczne sekretne pomieszczenia, zapoczątkowując modę na tzw. lizanie ścian, a więc sprawdzanie, który z murów może się usunąć z drogi, torując przejście do pokoju pełnego kosztowności. Pojawiają się tutaj również świeże w czasach premiery tytułu starcia z bossami pod koniec epizodów, a więc pojedynki z jednym, ale niezwykle potężnym przeciwnikiem. Po latach ta gra dalej zaskakuje.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści, na który składa się dziesięć poziomów. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.52 oceny
Twoja ocena
Producentid Software
Liczba pobrań8 572
Data aktualizacji16 lis 2015
Rozmiar pliku0.69 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (shareware)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)