„Woz” docenia Androida, ale...

Redakcja

17.01.2012 18:17, aktual.: 18.01.2012 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawny współpracownik Steve'a Jobsa i współzałożyciel Apple, Steve Wozniak skrytykował ograniczenia platformy jaką stworzyło Apple na potrzeby urządzeń mobilnych.

Moim głównym telefonem jest iPhone. Kocham piękno tego urządzenia, jednak naprawdę chciałbym na nim móc robić to, co na Androidzie. Naprawdę bym chciał. - stwierdził Wozniak. Największym problemem dla Steve'a Wozniaka jest Siri, której jakość wyników wyszukiwania jest gorsza od tej, która była dostępna w AppStore przed premierą iPhone 4S. Uważa, że komendy głosowe działają lepiej w Androidzie, który w dodatku oferuje darmową nawigację samochodową.

Wozniak zaznacza, że aby skorzystać z iPhone trzeba mu poświęcić na początku mniej czasu, niż w przypadku telefonów z Androidem. To jednak nie przekreśla platformy od Google, gdyż na Androidzie użytkownik może pracować na kilka różnych sposobów. Androida można dostosować do potrzeb użytkownika, w dodatku fragmentacja, która z jednej strony jest jego największym problemem bywa również zbawieniem — klient może wybrać nakładkę, która najbardziej mu odpowiada.

Problemem jest również tempo w jakim przyjmowane aplikacje do straganu Apple. Wozniak rozmawiał z programistą serwisu Foursquare, który stwierdził, że biurokratyczny proces akceptacji aplikacji spowalnia programistów. W Android Markecie programiści mogą szybciej naprawiać błędy w aplikacjach i wydawać stosowne aktualizacje.Wraz z premierą iPhone 4S oraz iOS 5 pojawiły się problemy z zbyt szybkim zużywaniem się baterii, co również dotknęło współtwórcę Apple.

Wypowiedź Wozniaka o Androidzie utrzymana jest w zupełnie innym tonie niż ten w jakim wypowiadał się (według niedawno wydanej biografii) Steve Jobs. W przeciwieństwie do Wozniaka, Jobs dążył do zniszczenia platformy mobilej Google. „Woz” docenia zalety obu platform — zarówno jako zwykły użytkownik jak również jako entuzjasta nowych technologii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)