Wro Open Source 2017: całkiem otwarta konferencja dla praktyków

Wro Open Source 2017: całkiem otwarta konferencja dla praktyków

Wro Open Source 2017: całkiem otwarta konferencja dla praktyków
31.08.2017 17:00

Już 9 września we Wrocławiu odbędzie się Wro Open Source – wrocławskie wydarzenie w pełni poświęcone Open Source, na które wstęp jest oczywiście darmowy.

Wydarzenie jest organizowane przez Divante – wrocławską firmę eCommerce, zajmującą się wdrożeniami sklepów internetowych na platformach Magento, Pimcore i Shopify Plus. Wro Open Source Day to pierwsze wydarzenie, poświęcone otwartemu oprogramowaniu, organizowany przez spółkę, która ma swoim koncie już kilka podobnych konferencji w Polsce i za granicą. Divante użyczy także przestrzeń w swoim biurze przy ul. Dmowskiego 17 we Wrocławiu.

Wro Open Source to doskonała okazja, aby wysłuchać inspirujących prelekcji, poruszających tematykę wolnego oprogramowania, przygotowanych przez ekspertów i praktyków. Uczestnicy Wro Open Source dowiedzą się między innymi, jak zarabiać na otwartych projektach, kiedy i dlaczego warto odchodzić od utartych schematów wytwarzania oprogramowania oraz poznają dobre praktyki przygotowywania bibliotek oprogramowania Open Source.

Gościem specjalnym imprezy będzie Ben Marks – światowej sławy ekspert Magento, jednej z najpopularniejszych otwartych platform z zakresu eCommerce. Podczas swojej prelekcji opowie o procesie otwierania oprogramowania. Będzie można posłuchać także o tworzeniu frameworków pod handel internetowy, aplikacjach modularnych i optymalizacji. Piotr Karwatka, CTO Divante podkreślił, że firma ta bardzo wierzy w ideę wolnego oprogramowania i dlatego oprócz wsparcia w postaci czasu i środków w wolne projekty postanowiła zorganizować to spotkanie.

Całości dopełni możliwość spotkania się w gronie praktyków przy piwie i foodtrucku. Wstęp na event jest bezpłatny, obowiązuje tylko wcześniejsza rejestracja na stronie wydarzenia. Co ważne, można wybrać konkretne prelekcje, a czas wolny spędzić przy muzyce dobranej przez DJ-a i dobrym jedzeniu.

Organizatorzy są pewni sukcesu i już zapowiadają kolejne edycje Wro Open Source. Następna być może jeszcze w tym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)