Wrocławski maraton Art of Code połączy programowanie i sztukę

Wrocławski maraton Art of Code połączy programowanie i sztukę

Wrocławski maraton Art of Code połączy programowanie i sztukę
29.05.2015 13:42

Programowanie to coś więcej niż kod. 13 czerwca na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych odbędzie się Art of Code Hackathon, który udowadnia, że artystą można być w każdym zawodzie. Programiści i graficy pokażą, jak wiele łączy nowe technologie i sztukę. Na uczestników czekają nagrody, duża dawka dobrej zabawy i możliwość nawiązania cennych kontaktów zawodowych.

Hackathon to nietypowy maraton programistyczny, podczas którego rywalizacja służy wymianie doświadczeń oraz nawiązywaniu nowych kontaktów. Uczestnicy tworzą drużyny, w których pracują nad rozwiązaniem zadania konkursowego. Istotną częścią zmagań jest praca zespołowa. Można przyjść w grupie lub stworzyć ją na miejscu. Art of Code Hackathon skierowany jest do programistów, grafików i pasjonatów nowych technologii. Wydarzenie organizowane jest przez SMT Software Services w Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Obraz

Połączenie sztuki z kodem ma być myślą przewodnią konkursu. Zgodnie z hasłem „Let’s make some software together” młodzi i zdolni udowodnią, że programowanie znaczy dużo więcej niż sam kod. Integralną częścią wydarzenia będą prelekcje – o zaplecze merytoryczne zadbają zaproszeni eksperci. Organizatorzy zaplanowali także czas na rozrywkę oraz posiłek. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu jednego dnia. Jury, składające się z przedstawicieli Akademii Sztuk Pięknych oraz branż IT i kreatywnej, wybierze najciekawsze rozwiązania.

Na zwycięzców czekają nagrody: kamery GoPro, klawiatury firmy Logitech i zestawy komputerowe Kano. Udział w hackathonie jest bezpłatny – wystarczy wcześniejsza rejestracja. Zapisy oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie Art of Code. Na miejsce hackatonu wybrane zostało Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Trautgutta 19-21 we Wrocławiu. Impreza ruszy o 8:30, wyniki konkursu poznamy przed 20:00. Portal dobreprogramy.pl objął hackaton patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)