Wyciekł film z Internet Explorerem 9?

Grzegorz Niemirowski

08.09.2010 02:43, aktual.: 08.09.2010 10:13

Przed dwoma tygodniami wyciekł zrzut ekranu z testowej wersji przeglądarki Internet Explorer 9. Teraz pojawił się także filmik.

Został on opublikowany przez serwis iebest.com, który twierdzi, że jest w posiadaniu instalatora bety Internet Explorera 9. Co ciekawe zamieszczone tam filmiki z sierpnia pokazują interfejs znany z IE8. Przedstawiony teraz interfejs przeglądarki jest zbliżony do wspomnianego wcześniej zrzutu. Jest on minimalistyczny, z przyciskami kart wyświetlanymi obok paska adresu/wyszukiwania. Same przyciski wyglądają na jeszcze niedopracowane, dosyć kanciaste. Na filmiku przedstawiono rozmaite dema, wykorzystujące głównie możliwości HTML5 a także akcelerację sprzętową i kompilację JavaScriptu w tle. Jest także test ACID3, który Internet Explorer 9 przechodzi z wynikiem 95/100.

Beta IE9 zostanie oficjalnie wydana za tydzień, 15 września. Tego dnia odbędą się też premiery nowej przeglądarki. Główna impreza odbędzie się w San Francisco. Polska premiera będzie miała miejsce w Warszawie, w Złotych Tarasach.

Tymczasem Microsoft pracuje też nad załataniem IE8. W przeglądarce tej istnieje błąd w obsłudze CSS, który został załatany w konkurencyjnych aplikacjach dwa lata temu. Microsoft zdecydował się zająć dziurą dopiero po publikacji szczegółów ataku przez Chrisa Evansa z Google. Luka pozwala danej stronie internetowej wykraść dane z innej strony, np. przejąć sesję użytkownika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)