Wyciekły mapy Nokia HERE na Androida, wersja beta dostępna do pobrania

Wyciekły mapy Nokia HERE na Androida, wersja beta dostępna do pobrania
Redakcja

30.09.2014 20:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec sierpnia przyniósł dobre informacje dla posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy. W ramach współpracy nawiązanej z Nokią, pojawiły się na nich mapy HERE, znane i cenione od lat, dostępne na Nokiach z Windows Phone na pokładzie, a także modelach z Androidem. Nie trzeba było długo czekać, aby pliki tego rozwiązania wyciekły do sieci. Portal Android Police poinformował o pojawieniu się w Sieci pliku APK do samodzielnej instalacji. Postanowiliśmy mapy przetestować i podzielić się wrażeniami.

Obraz

Zacznijmy od tego, że wersja dostępna do pobrania jest oznaczona jako 1.0 Beta, można więc spodziewać się różnych problemów. Na te na szczęście nie natrafiliśmy. Instalator ma niecałe 35 MB, wymagane uprawnienia nie budzą wątpliwości, może poza dostępem do wiadomości SMS. Po uruchomieniu aplikacji prosi nas ona o zalogowanie się do konta HERE. Nie jest to wymagane do przeglądania map, ale do ich pobierania na urządzenie już tak. Konto jest bezpłatne, założyć je można z poziomu samego programu dosłownie w kilka sekund. Do tego celu możemy wykorzystać również konto na Facebooku.

Nawigacja jest dostępna w języku angielskim, oferuje całkiem sporo funkcji. Jedną z najważniejszych jest możliwość pobierania dowolnych map do użytku offline, przez co nie będziemy zmuszeni do dodatkowych opłat za transfer danych. Nawet po ich pobraniu możemy korzystać z dodatkowych danych z Internetu, np. dotyczących intensywności ruchu drogowego. Mapa Polski to przeszło 480 MB. Użytkownik może korzystać zarówno z widoku satelitarnego, jak i jedynie drogowego.

Obraz

Jeżeli korzystamy z Sieci, wyszukiwarka wbudowana w nawigację pozwala na ustalenie miejsca docelowego bez konkretnej znajomości adresu. Wystarczy wpisanie nazwy jak np. „Zamek na Skale”, abyśmy otrzymali kilka wariantów dojazdu. Użytkownik może ponadto wybierać pomiędzy transportem samochodowym, pieszym, a także publicznym. Nawigacja informuje zarówno o dystansie, planowanym czasie dotarcia na miejsce, jak i możliwych opóźnieniach wynikających z utrudnień na drodze. Po jej uruchomieniu możemy zdefiniować dodatkowe opcje jak omijanie autostrad, dróg płatnych, promów, czy tez tuneli. Oprócz nawigacji dla kierowców, aplikacja pozwala na wyszukiwanie punktów POI jak np. hoteli, restauracji, kin, teatrów, sieci handlowych, muzeów, czy nawet wybranych akwenów wodnych.

Ustawienia nawigacji pozwalają na wybranie formatu jednostek, wyboru miejsca do zapisywania pobieranych map i danych tymczasowych, a także włączenia lub wyłączenia pobierania informacji o ruchu drogowym. HERE dla Androida obsługuje również przełączanie pomiędzy trybem nocnym i dziennym, oraz ostrzeżenia o przekraczaniu prędkości. Aplikacja umożliwia pobieranie głosu asystentki w wielu językach. Wśród nich znajdziemy także język polski, choć musimy przyznać, że jakość nagrań zdecydowanie nie powala na kolana. Jako, że jest to wersja beta, możemy jednak wybaczyć nawigacji jej drobne potknięcia.

Obraz

W trakcie testu nawigacja działała sprawnie, dobrze określała lokalizację i nie wyłączała się bez powodu. Oczywiście nie można zagwarantować, że na każdym urządzeniu spisze się tak samo. Jeżeli jesteście zainteresowani jej przetestowaniem, zapraszamy do odwiedzenia serwisu Android Portal, gdzie znajdziecie link do pliku APK. Aby móc ją zainstalować, musicie dysponować systemem Android w wersji 4.0 lub nowszej. Kierowców oczywiście uprzedzamy, że żadna, nawet najlepsza nawigacja nie zastąpi zdroworozsądkowego myślenia, a także skupienia na drodze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)