Wydania nocne Android Open Kang Project z Androidem 4.3

Wydania nocne Android Open Kang Project z Androidem 4.3

Wydania nocne Android Open Kang Project z Androidem 4.3
Redakcja
01.10.2013 13:01, aktualizacja: 01.10.2013 13:51

Ostatnie informacje dotyczące modyfikacji Androida naprawdę nas rozpieszczały — jakiś czas temu zespół tworzący Paranoid Android ustalił do czego zmierza, nieco wcześniej CyanogenMod przekształcił się w spółkę i wyjaśnił na czym skupi się w najbliższej przyszłości i co zaoferuje użytkownikom. To jednak nie koniec! Teraz głos zabiera „trzeci wielki gracz”, jakim jest AOKP — Android Open Kang Project. W lutym zadebiutowały jego wydania oparte na Androidzie 4.2.2, w ostatnich dniach pojawiły się najnowsze wydania nocne, które bazują na najnowszym Androidzie 4.3.

350042280255776705

Projekt ten, rozwijany od listopada 2011 roku, to przede wszystkim chęć oddania w ręce użytkowników jak największych opcji dotyczących personalizacji. W przeciwieństwie do CyanogoenMod skupia się nie tyle na dodatkowych, dedykowanych aplikacjach i do bólu praktycznych nowościach takich jak np. roaming krajowy, ale za to pozwala na swobodne dopasowanie interfejsu do własnych potrzeb. Modyfikacja zawiera w ustawieniach specjalną zakładkę „ROM Control”, dzięki której użytkownik może dokładnie skonfigurować pasek stanu, pasek powiadomień czy też wygląd przycisków ekranowych. Siłą jest bardzo dokładne sterowanie diodą powiadomień i wibracjami, oraz wstążka ze skrótami i możliwość skonfigurowania szybkich przełączników, jakie oferują w swoich nakładkach niektórzy producenci.

AOKP, z którego według twórców korzysta już ponad 3,5 miliona użytkowników, opiera się na oryginalnych źródłach czystego Androida. Najnowsza odsłona wprowadza więc zmiany zawarte w Androidzie 4.3 — znajdziemy tam między innymi przełączniki w formie kafelków, wsparcie dla funkcji TRIM i OpenGL ES 3.0 oraz energooszczędnego profilu Bluetooth 4.0. Udostępnione wydania nocne są dostępne do pobrania na stronie internetowej projektu. Należy jednak pamiętać, że wersje nightly są niestabilne, mogą sprawiać nieoczekiwane problemy i z tej racji nie są zalecane w codziennym użytku. Na wersję milestone bazującą na Androidzie 4.3 przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)