Wydano wersję stabilną CyanogenMod 10.2

Wydano wersję stabilną CyanogenMod 10.2

Wydano wersję stabilną CyanogenMod 10.2
Redakcja
03.12.2013 08:22, aktualizacja: 04.12.2013 19:30

Na scenie zajmującej się tworzeniem modyfikacji najpopularniejszego na urządzeniach mobilnych systemu, a więc Androida, widać ostatnio spore poruszenie. Premiera nowej wersji systemu, 4.4 KitKat wyraźnie przyśpieszyła wszelkie prace i plany zespołów tworzących takie twory. Wystarczy przypomnieć, że swoje poważne plany na przyszłość odkryły CyanogenMod oraz Parandroid. Ten pierwszy, obecnie pracujący już jako firma, w ostatnim czasie wypuścił wersję Release Candidate 1 swojej modyfikacji. Bardzo szybko, bo właśnie teraz debiutuje stabilne wydanie CyanogenMod 10.2, przynajmniej dla niektórych urządzeń.

Obraz

Wersja ta opiera się na Androidzie 4.3 opublikowanym 24 lipca, nieco więc czasu zajęło dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, ale zmiany są spore. Warto wspomnieć, że wersja bazowa wprowadza obsługę Bluetooth LE, wsparcie dla OpenGL ES 3.0, a także optymalizacje działania pamięci wewnętrznej przy użyciu technologii TRIM. Od samego CyanogenModa znajdziemy natomiast dedykowane konto do zarządzania urządzeniami, a także dedykowany instalator. Aktualizację do wersji stabilnej na chwilę obecną powinny otrzymać wszystkie te urządzenia, dla których niedawno opublikowano wersję RC1. Autorzy znając jeden z błędów dają przy okazji wskazówkę: jeżeli przechodzicie z CM 10.1 i po aktualizacji przestanie działać aplikacja od telefonu… po prostu usuńcie jej skrót i dodajcie go ponownie do pulpitu. Detal, a jednak mógłby powodować przyśpieszone bicie serca u niektórych użytkowników.

Zgodnie z informacjami od zespołu tworzącego modyfikację, wypuszczenie stabilnej wersji 10.2 kończy w zasadzie większe zmiany jej dotyczące. Nadal będą pojawiać się nowe wersje z poprawkami błędów i zabezpieczeń, lecz mimo to postanowiono skupić się przede wszystkim na wydaniu 11 bazującym na Androidzie KitKat. Opiekunowie poszczególnych urządzeń zdecydują, kiedy pojawią się takie wersje. Co ciekawe, kontynuowane będzie wydawanie wydań nocnych dla 10.2, ma to zapewnić użytkownikom dostęp do trzech wersji: stabilnej, „prawie stabilnej”, a także testowej opartej o najnowszego Androida. Kiedy zobaczymy CyanogenMod 11? Miało się to stać jeszcze w listopadzie, ale najwyraźniej planów nie udało się zrealizować. Pozostaje czekać, pewne jest bowiem, że wersja ta pojawi się już na dniach.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)